dr Dariusz Pysz-Waberski

dr Dariusz Pysz-Waberski

Seksuolog oraz seksuolog sądowy. Magister psychologii, psychoonkolog, psychotraumatolog, specjalista terapii środowiskowej. Studiował również psychoterapię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ponadto ukończył chemię na Uniwersytecie Śląskim.

Swoją pracę doktorską z nauk medycznych poświęcił seksuologii i onkologii. Większość z kierunków ukończył z wyróżnieniem. Jest członkiem wielu Towarzystw Naukowych. Prelegent licznych konferencji i kongresów ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Uczestniczy w wielu akcjach społecznych oraz naukowych. Posiada bogate doświadczenie dydaktyczne, kliniczne i naukowe. Jest czynnym biegłym sądowym.

Współpracuje z wieloma uczelniami, prowadząc zajęcia na kierunkach: lekarskim, psychologii, ratownictwie medycznym, pielęgniarstwie, psychotraumatologii. Jest również opiekunem merytorycznym studiów podyplomowych z seksuologii klinicznej. Prowadzi badania naukowe związane z wpływem choroby nowotworowej na zaburzenia seksualne, zaburzenia snu oraz interdyscyplinarne leczenie bólu.