dr Emilia Jurgielewicz-Delegacz
Ukończyła studia magisterskie na kierunku prawo, stosunki międzynarodowe i europeistyka. W 2015 r. obroniła rozprawę doktorską pt. „Wypadek w komunikacji z udziałem osób niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem osób niewidomych i słabowidzących. Studium prawno-kryminologiczne”, za którą otrzymała nagrodę Rzecznika Praw Obywatelskich za najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk prawnych poświęconą wykluczeniu społecznemu. Została także doceniona przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego poprzez przyznanie stypendium dla wybitnego młodego naukowca na lata 2016-2019. Dr Emilia Jurgielewicz-Delegacz odbywa liczne wyjazdy zagraniczne w ramach stypendiów, np. na Uniwersytecie w Bernie (Universität Bern, Institut für Strafrecht und Kriminologie, Szwajcaria) czy programu Erasmus+, między innymi w Grecji Hiszpanii, Czechach.
W swoim dorobku naukowym ma ponad 70 opracowań naukowych, publikowanych zarówno w czasopismach naukowych, jak i monografiach, w tym także jest redaktorem naukowym kilku opracowań. Czynnie wystąpiła w około 70 konferencjach naukowych, w tym polskich i zagranicznych. Obecnie kieruje realizacją projektu badawczego poświęconego przestępczości wiejskiej w Polsce, który jest finansowany ze środków Narodowego Centrum Nauki. Jest członkinią Europejskiego Towarzystwa Kryminologicznego, Amerykańskiego Towarzystwa Kryminologicznego, a także sekretarzynią w Polskim Towarzystwie Kryminologicznym im. prof. Stanisława Batawii i członkinią komisji rewizyjnej
Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Koordynatorka cyklicznych ogólnopolskich konferencji takich jak: Ogólnopolskie Forum Młodych Kryminologów, Kongres Kryminologiczny.