Plebiscyt Edukacyjny 2022 – WSKZ wybrana uczelnią roku

uczelnia roku 2022

Za nami już finałowa gala Plebiscytu Edukacyjnego 2022, podczas której uhonorowano przedstawicieli działalności edukacyjnej. Wyszczególniono kilka kategorii nagród, aby wyłonić znakomitych nauczycieli, a także najlepsze instytucje oświatowe w Polsce. Uroczysty charakter wydarzenia podkreślał wybór miejsca ceremonii, która odbyła się w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie, a także obecność patrona honorowego gali – Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.

Cel tworzenia rankingów polskich uczelni i nauczycieli

Plebiscyt Edukacyjny jest największym tego typu rankingiem polskich uczelni, placówek oświatowych i ich pracowników. Odbywa się w celu wyłonienia najlepszych z nich. Dlatego też nagrody przyznawane są nauczycielom na każdym etapie edukacyjnym, którzy z pasją przekazują wiedzę młodszym pokoleniom, a także cieszą się sympatią uczniów i rodziców. Z kolei rankingi uczelni i szkół umożliwiają wyłonienie placówek oświatowych charakteryzujących się ciekawą ofertą nauczania i innowacyjnym podejściem do ścieżki edukacyjnej.

Warto dodać, że Grzegorz Widenka – dyrektor zarządzający Polską Grupą Press organizującą ten konkurs – określił, że idea Plebiscytu Edukacyjnego od lat traktowana jest jako element misji mediów lokalnych. Zatem tworzenie rankingów uczelni i pracowników instytucji oświatowych pomaga społeczeństwu dokonywać najlepszego wyboru ścieżki edukacyjnej.

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego najlepsza w rankingu uczelni w Polsce 2022

W kategorii uczelnia roku Polski najlepiej wypadła Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Dyplom i statuetkę odebrał Łukasz Zemła, dyrektor obszaru HR. Otrzymanie statuetki na szczeblu ogólnokrajowym jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, szczególnie że Plebiscyt Edukacyjny cieszy się popularnością wśród szkół i uczelni, co potwierdza 20 tys. zgłoszeń konkursowych. Duże zaangażowanie w plebiscyt wykazują również głosujący – jak podaje Grzegorz Widenka – w tym roku oddano 300 tys. głosów.

Co więcej, podczas gali wyróżniono zwycięzców w kategoriach wojewódzkich. Wśród nich ponownie znalazła się Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, która zwyciężyła w rankingu uczelni dolnośląskich

Jak podkreślił Łukasz Zemła w imieniu całej społeczności WSKZ: „Tytuł uczelni roku jest wyrazem szczególnego uznania studentów oraz potwierdzeniem zaufania. (…) Wierzymy jednak, że to dopiero początek i tak naprawdę serdecznie zapraszam do studiowania na Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego, jak mówimy w naszym środowisku adademicko-studenckim – dla przyjaciół WSKZ”.

Nagroda w rankingu szkół wyższych w Polsce mobilizuje nas do dalszych działań

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego już ponad 20 lat kształci ludzi aktywnych zawodowo, umożliwiając im poszerzenie swoich kompetencji oraz zdobycie nowych kwalifikacji. Dbamy o to, aby nasza oferta studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych uwzględniała potrzeby rynku pracy. Ponadto oferujemy studentom i słuchaczom materiały dydaktyczne opracowane na podstawie najnowszych rozporządzeń Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zdobycie nagrody i tytułu najlepszej uczelni w rankingu szkół wyższych w Polsce jeszcze bardziej mobilizuje nas do tego, aby spełniać oczekiwania studentów, dbać o standardy i stale podnosić jakość kształcenia. Dlatego też aktualnie współpracujemy z przeszło 400 wykładowcami, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach, w tym profesorami renomowanych, zagranicznych uniwersytetów. Ponadto umożliwiamy studiowanie online, które pomaga studentom pogodzić ich życie prywatne, zawodowe i studenckie.