Tester manualny

Cena: 460 zł 520 zł (czesne)

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 460 PLN

Liczba wpłat: 10
Liczba semestrów: 2

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

Ocena słuchaczy: 215 opinii
8.9
< powrót do oferty

Kierunek studiów: Tester manualny


Rodzaj studiów: studia podyplomowe


Forma studiów: e-learning (online)


Cel: Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy bez doświadczenia programistycznego do podjęcia pracy jako tester manualny. Kierunek ten ma wyposażyć uczestników w znajomość technologii oraz narzędzi, niezbędnych do podjęcia pracy na ww. stanowisku.


Czas trwania studiów: 2 semestry


Opis kierunku:

Głównym zadaniem kierunku jest przygotowanie uczestnika studiów bez doświadczenia programistycznego do podjęcia pracy jako tester manualny; nauczenie od podstaw manualnego testowania oprogramowania. Jest to najszybszy sposób na wejście do branży IT.


Tester manualny jest odpowiedzialnym za swoiste "sprawdzenie" projektów (m.in. aplikacji czy serwisów internetowych), które zostały stworzone przez programistów. Najczęściej tester manualny dokonuje wszelkich możliwych czynności, które mógłby dokonać użytkownik danego oprogramowania.

Potrafi manualnie/ręcznie „przeklikać” wskazany program czy też aplikację webową w celu sprawdzenia, czy działa poprawnie i wyłapaniu ewentualnych błędów na podstawie odpowiedniej specyfikacji technicznej. Potrafi stworzyć tzw. test plany oraz scenariusze testowe, które zapewniają jak najlepsze pokrycie testami danego oprogramowania.

Testowanie oprogramowania to jeden z procesów zapewnienia jego jakości. W związku z wciąż rosnącą ilością oprogramowania wypuszczoną na rynek, testerzy stają się niezbędnym trybem w maszynie produkującej oprogramowanie, stąd też rosnące zapotrzebowanie testerów na rynku pracy.

Uczestnik kierunku w trakcie kształcenia:

- poznaje zagadnienia związane z planowaniem, przygotowaniem i przeprowadzaniem procesów testowych w cyklu życia oprogramowania,

- zdobywa wiedzę z zakresu testowania oprogramowania umożliwiającej zrozumienie podstawowych zależności testerskich oraz programistycznych wspomagającą kompetentne zarządzanie testami.

Słuchacz po ukończeniu studiów posiada wiedzę, umiejętności oraz kompetencje umożliwiające mu manualne testowanie oprogramowania tj. sprawdzanie, czy wszystkie funkcjonalności w danym oprogramowaniu działają poprawnie. Potrafi poddać weryfikacji kod stworzony przez dewelopera- sprawdzić, czy przyszły użytkownik będzie mógł z niego korzystać we właściwy sposób. Potrafi także przeanalizować specyfikację techniczną, czyli informacje o wszystkich działaniach oraz wyglądzie oprogramowania, i porównać ją z wersją otrzymaną od programistów.

Świadectwo wydawane po ukończeniu studiów podyplomowych jest zgodne z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie dokumentów wydawanych w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego (Dz.U. z 2018 r., poz. 1791 z późn. zm.) wydanym na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018 r., poz. 1668, z późn. zm.).


Adresaci:

Studia adresowane są do osób planujących rozwijanie swojej kariery w projektach informatycznych w dziedzinie zapewniania jakości oprogramowania; programistów pragnących zdobyć wiedzę o testowaniu manualnym.