Specjalność dodatkowa – dlaczego warto się na nią zdecydować?

studia licenciackie i magisterskie

Zaktualizowano dnia 18 marca 2024

Będąc studentem naszej Uczelni, z pewnością udało Ci się dostrzec już masę korzyści, jakie niosą za sobą poszczególne kierunki. Jedną z wielu zalet jest możliwość wyboru specjalności spośród kilku dostępnych dla danego kierunku studiów. Oprócz jednej – obowiązkowej i bezpłatnej – studenci mogą wybrać drugą za dodatkową opłatą. Zobacz, na czym dokładniej polega specjalność dodatkowa i dlaczego warto się na nią zdecydować.

Specjalność dodatkowa WSKZ – czym jest?

Zapisując się na studia licencjackie lub studia magisterskie na naszej Uczelni możesz wybrać nie tylko jeden z wielu perspektywicznych kierunków studiów, ale również obowiązkowo jeden moduł specjalnościowy. To, jakiego wyboru dokonasz, ma wpływ na to, jakie zagadnienia będziesz realizować w trakcie nauki. Przykładowo zapisując się na „Prawo – studia jednolite magisterskie” możesz wybrać m.in.:

ZAPISZ SIĘ NA STUDIA LICENCJACKIE LUB MAGISTERSKIE I WYBIERZ SPECJALNOŚĆ DODATKOWĄ, KTÓRA POZWOLI CI ZDOBYĆ KOMPLEKSOWĄ WIEDZĘ

Dzięki temu od trzeciego semestru studenci realizują zagadnienia z wybranej gałęzi prawa, co pozwala zdobywać merytoryczne przygotowanie do pracy w tym zakresie już na wczesnym etapie nauki. Co więcej, studenci mają możliwość za opłatą dokupić specjalność dodatkową. Sprawi to, że zrealizujesz nie jeden, a dwa moduły specjalnościowe i zdobędziesz wiedzę z kolejnego obszaru zagadnień.

Jak dokupić specjalność dodatkową?

Warto zaznaczyć, że moment zakupu specjalności dodatkowej różni się między studiami licencjackimi i studiami magisterskimi. Zapisując się na studia I stopnia, możesz dokupić specjalność dodatkową miesiąc przed końcem czwartego semestru. Z kolei podejmując studia magisterskie, możesz zrobić to miesiąc przed końcem drugiego semestru. Zapisu na specjalność dodatkową dokonasz za pośrednictwem panelu studenta. 

Specjalność dodatkowa – dlaczego warto?

Warto zaznaczyć, że istnieje możliwość rozłożenia na raty płatności za dodatkowy moduł, co jest szczególnie ważne dla studentów, którzy nie chcą obciążać swojego budżetu, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z wielu korzyści.

specjalność dodatkowa

Dlaczego warto wybrać dodatkową specjalność? Przede wszystkim ze względu na:

  • dodatkowe kompetencje – studenci mogą maksymalnie wyspecjalizować się w danej dziedzinie, wybierając specjalność tożsamą do pierwszej lub wybrać moduł z zupełnie innego obszaru, dzięki czemu znacznie poszerzą możliwości poprowadzenia swojej ścieżki zawodowej.
  • dwie specjalności na dyplomie posiadanie wiedzy z dodatkowego obszaru nie tylko podwaja zakres przygotowania, które można wykorzystać w praktyce, ale będzie widniało na dyplomie – jego wartość na rynku pracy jest znacznie większa, ponieważ potwierdza więcej kwalifikacji,
  • oszczędność czasu i pieniędzy – zamiast studiować kolejny kierunek lub zapisywać się dodatkowo na studia podyplomowe, student uzyskuje dodatkowe kompetencje, ucząc się równolegle obu specjalności.
Sprawdź kierunek studiów magisterskich class=

Nie przegap okazji  i wybierz dodatkową specjalność

Jak wiadomo, najbardziej opłacalną inwestycją jest ta we własny rozwój i wykształcenie – zdobyta w trakcie studiów wiedza oraz umiejętności są absolutną podstawą do tego, aby nie tylko podjąć pracę w wymarzonym zawodzie, ale również znacznie wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy. Nie przegap okazji i już teraz wybierz specjalność dodatkową, dzięki której uwolnisz swój potencjał i wzmocnisz swoją pozycję na tle konkurencji.