Prawo karne Studia jednolite magisterskie na kierunku Prawo

Cena: 299 zł (czesne)

Liczba wpłat: 50
Liczba semestrów: 10
Lata nauki: 5

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

< powrót do oferty

Poznaj tajniki funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości – wybierz studia Prawo karne. Rozwiązywanie kazusów prawnych i czytanie ustaw może być naprawdę fascynujące, jeżeli nauczanie jest prowadzone przez ekspertów i przebiega z wykorzystaniem nowoczesnych metod kształcenia. Studiując w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego, możesz skupić się na tym obszarze prawa, który najbardziej Cię interesuje i pozwoli Ci rozpocząć karierę w prestiżowym i doskonale opłacanym zawodzie.

Studia prawnicze pozwolą Ci rozwijać umiejętności przydatne w przyszłej pracy. Materiały dydaktyczne zawierają aktualne treści związane z odpowiedzialnością prawną (karną, cywilną i administracyjną), przestępczością, ochroną praw osób skazanych, problematyką środków probacyjnych oraz funkcjonowaniem instytucji izolacyjnych. Dzięki studiom Prawo karne w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego opanujesz nie tylko zagadnienia teoretyczne, ale także nauczysz się skutecznej komunikacji i rozwiązywania problemów prawnych w praktyce.

Ponadczasowe studia i dobrze opłacany zawód

Rynek pracy zawsze będzie otwarty dla prawników, zwłaszcza tych wyspecjalizowanych. W WSKZ wierzymy, że rozwijanie umiejętności potrzebnych do pracy można zacząć już w trakcie studiów. Wybierając Prawo karne, uzyskasz doskonałe perspektywy zawodowe, zwłaszcza, jeśli marzysz o karierze prokuratora, adwokata lub sędziego. Jako absolwent studiów staniesz się specjalistą dziedzinie prawa karnego, ale zyskasz również wszechstronną wiedzę z pozostałych gałęzi prawa – będziesz więc doskonale przygotowany, by kontynuować edukację na wybranej aplikacji.

Według raportu Prawnik na rynku pracy tylko w pierwszym półroczu 2022 roku pracodawcy w Polsce opublikowali aż 11,9 tys. ogłoszeń o pracę dla prawników! Ta liczba jest o 32% większa niż przed rokiem w analogicznym okresie. Studia Prawo karne dadzą Ci więc szansę na szybkie zatrudnienie, duże zarobki i prestiż zawodowy.

Czego możesz się spodziewać, jeśli postawisz na Prawo karne?

 • dowiesz się, jak działa prawo karne, cywilne, administracyjne i gospodarcze, ale też pozostałe gałęzie systemu prawnego;

 • nauczysz się interpretować przepisy;

 • zdobędziesz aktualną wiedzę na temat obowiązującego prawa oraz mechanizmów jego stanowienia i stosowania;

 • nauczysz się sprawnego poruszania się w obrębie struktur państwa i organizacji;

 • poznasz najnowsze zmiany legislacyjne w prawie karnym materialnym i procesowym;

 • dowiesz się, jak wygląda wykonywanie kar i innych środków penalnych;

 • przyswoisz sobie prawa skazanych i sposoby ich ochrony;

 • poznasz kryminologiczne aspekty przestępczości oraz metody kryminalistyczne.

Pozytywne ukończenie studiów Prawo karne oferuje Ci możliwość kariery m.in. w:

 • instytucjach wymiaru sprawiedliwości jako prokurator lub sędzia;

 • służbie więziennej;

 • organach państwowych i sądach jako kurator;

 • działach prawnych przedsiębiorstw;

 • instytucjach państwowych, samorządowych, a także unijnych i międzynarodowych;

 • organizacjach pozarządowych;

 • placówkach edukacyjnych i na uniwersytetach w ramach kariery naukowej;

 • w kancelariach prawnych jako adwokat, radca prawny, notariusz, czy komornik.

Dlaczego warto wybrać WSKZ?

 • będziesz uczyć się od najlepszych – w tym także wykładowców z zagranicznych uczelni;

 • dbamy o wysoką jakość nauczania – możemy pochwalić się licznymi certyfikatami, w tym m.in.: cert. ISO 9001:2015

 • dostaniesz legitymację studencką, która uprawni Cię do wielu atrakcyjnych zniżek;

 • na zakończenie studiów zdobędziesz tytuł magistra prawa potwierdzony dyplomem zgodnym ze standardami Unii Europejskiej;

 • ukończenie jednolitych studiów magisterskich jest niezbędne, by zostać prawnikiem, adwokatem, radcą prawnym, prokuratorem, notariuszem, sędzią lub komornikiem. Studia Prawo karne, będące specjalnością w obrębie kierunku Prawo jednolite magisterskie dają Ci taką możliwość. Tok nauczania od 3 semestru przewiduje w programie studiów realizację przedmiotów specjalnościowych w ramach wybranego modułu specjalnościowego: Prawo karne. Prawo karne oferuje Ci wybór

Ukończone studia prawnicze dają szerokie spektrum możliwości zawodowych, zarówno w obszarze prawa karnego, jak i w ujęciu ogólnym. Ponadto podczas nauki nabędziesz umiejętność skutecznej komunikacji i argumentacji, a także efektywnych negocjacji, co ułatwi Ci profesjonalny kontakt z interesariuszami. Dzięki temu z łatwością odnajdziesz się w każdej instytucji państwowej i prywatnej, w której potrzebne jest specjalistyczne wsparcie prawnika. W ten sposób zyskasz nieograniczone możliwości rozwoju, by dowolnie kształtować swoją ścieżkę zawodową.

Studia jednolite magisterskie na WSKZ – komfort edukacji

Studia Prawo karne gwarantują naszym studentom ponadczasową wiedzę i umiejętności cenione na rynku pracy podane w nowoczesnej formie. W WSKZ łatwo połączysz naukę z pracą lub innymi aktywnościami. Podczas studiów uzyskasz odpowiednią liczbę punktów ECTS, otrzymasz tytuł magistra prawa, który jest niezbędny do podjęcia pracy w każdym zawodzie prawniczym i zdobędziesz kwalifikacje zgodne z VII poziomem w Polskiej Ramie Kwalifikacji. Wybierz studia na WSKZ - dołącz do nas!

Studia realizowane są zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów (Dz. U. z 2021 r. poz. 661, z późn. zm). Istnieje również możliwość realizacji studiów w oparciu o przepisy art. 85 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 75 ust. 1 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668, z późn. zm).
W związku z powyższym nasza uczelnia oferuje możliwość studiowania z wykorzystaniem metody kształcenia online. Jest to alternatywna forma nauki, do tej realizowanej w całości w siedzibie Uczelni.


| Pobierz program studiów

| Pobierz harmonogram płatności