Prawo cywilne - studia jednolite magisterskie

Cena: 499 zł (czesne)

Liczba wpłat: 50
Liczba semestrów: 10
Lata nauki: 5

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

< powrót do oferty
 Zapisz się już dziś i zagwarantuj sobie miejsce w semestrze rozpoczynającym się 24.02.2024 r. Na wybranym kierunku liczba miejsc może być ograniczona.
O przyjęciu może decydować kolejność pełnej rejestracji, w tym dokonanie opłaty za studia.

Zostań ekspertem z zakresu prawa cywilnego: analizuj przepisy, formułuj pozwy, twórz niepodważalne umowy i skutecznie negocjuj ich warunki.

Prawo cywilne wywiera wpływ na niemal każdą dziedzinę życia społecznego: od regulowania podstawowych czynności, takich jak codzienne zakupy, przez opiekę nad dziećmi, po temat dziedziczenia spadków. Studia na WSKZ przygotują Cię zarówno do pracy w kancelariach prawnych i urzędach, jak i w wielkich korporacjach czy fundacjach. Będą też świetnym pierwszym krokiem do kariery radcy prawnego, adwokata, sędziego, komornika lub notariusza. Solidne podstawy prawne pomogą Ci przygotować się do egzaminu na dowolną aplikację prawniczą.

Najstarsza gałąź prawa w nowoczesnej formule

Zawody prawnicze od czasów Cesarstwa Rzymskiego cieszą się niesłabnącą renomą. Bez względu na zmieniającą się rzeczywistość specjaliści z zakresu prawa cywilnego są pożądani w niemal każdej branży. Nowoczesność stawia przed nimi jeszcze więcej wyzwań: prawa własności intelektualnej i przemysłowej, ochrona praw konsumenckich, prawo międzynarodowe – to tylko kilka obszarów, które wymagają wysoko wyspecjalizowanych prawników.

Podejmując studia w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego, zdobędziesz wiedzę z najstarszej gałęzi prawa. Wykorzystasz przy tym nowoczesne narzędzia dydaktyczne dostępne na naszej platformie e-learningowej. Na solidnej podstawie programowej zbudujesz pełne rozumienie systemu prawnego, a następnie poszerzysz wiedzę z takich obszarów jak: zobowiązania, prawo rzeczowe, spadkowe, gospodarcze, rodzinne, ubezpieczeń i innych. Zrozumiesz także reguły obowiązujące na sali sądowej podczas postępowania cywilnego, a także poznasz prawa i obowiązki stron oraz uczestników procesu.

Czego nauczysz się, studiując Prawo cywilne?

 • zapoznasz się z poszczególnymi dziedzinami prawa, w tym cywilnym, konstytucyjnym, karnym, administracyjnym czy gospodarczym;

 • zrozumiesz i nauczysz się stosować akty normatywne, w szczególności kodeks cywilny i kodeks postępowania cywilnego;

 • dowiesz się, jak pisać umowy, by były skuteczne i respektowane;

 • poznasz niuanse dotyczące prawa własności, użytkowania wieczystego, hipotek i innych praw rzeczowych;

 • nauczysz się stosować przepisy o spółkach handlowych i innych podmiotach gospodarczych;

 • zrozumiesz skomplikowany proces dziedziczenia w polskim prawie;

 • nabędziesz aktualną wiedzę z zakresu prawa autorskiego i własności przemysłowej.

Ukończenie studiów Prawo cywilne daje możliwość kariery m.in. w:

 • zawodach prawniczych (po ukończeniu odpowiedniej aplikacji), jako radca prawny, adwokat, komornik, sędzia prokurator, notariusz;

 • instytucjach państwowych oraz jednostkach samorządowych;

 • małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach, także w korporacjach;

 • kancelariach prawnych i sądach;

 • zakładach ubezpieczeniowych, biurach podatkowych, instytucjach doradczych;

 • organizacjach pozarządowych;

 • instytucjach unijnych i międzynarodowych;

 • na uczelniach lub w innych placówkach edukacyjnych w ramach kariery naukowej.


Dlaczego warto wybrać studia w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego?

 • skorzystasz z wiedzy i kompetencji wykładowców, zarówno teoretyków, jak i praktyków – w tym z prestiżowych, zagranicznych uczelni;

 • jakość nauczania w WSKZ potwierdzają pozytywne oceny PKA i liczne certyfikaty, w tym m.in. ISO 9001:2015;

 • otrzymasz legitymację studencką, która uprawni Cię do wielu zniżek;

 • na zakończenie studiów zdobędziesz tytuł magistra prawa potwierdzony dyplomem zgodnym ze standardami Unii Europejskiej;

 • ukończenie jednolitych studiów magisterskich jest niezbędne, by zostać prawnikiem, adwokatem, radcą prawnym, prokuratorem, notariuszem, sędzią lub komornikiem. Studia Prawo Cywilne, będące specjalnością w obrębie kierunku Prawo jednolite magisterskie dają Ci taką możliwość.

Prawo cywilne w WSKZ to nie tylko teoria

Wiedza i umiejętności zdobyte na studiach prawniczych otwierają wiele dróg zawodowych, zarówno w obszarze prawa cywilnego, jak i w pozostałych dziedzinach. Absolwenci WSKZ zyskują jednak dodatkową przewagę: dzięki wykorzystywaniu nowoczesnych narzędzi dydaktycznych w toku studiów świetnie poradzą sobie w innowacyjnych środowiskach pracy. Warto podkreślić także, że program nauczania uwzględnia kształtowanie kompetencji miękkich, takich jak skuteczna retoryka, umiejętność negocjacji czy łatwość formułowania argumentów.

Jednolite studia magisterskie na WSKZ = jakość i komfort

Wybierając Prawo cywilne na WSKZ łatwo połączysz naukę z życiem prywatnym i zawodowym. Podczas studiów zbierzesz niezbędną liczbę punktów ECTS, otrzymasz tytuł magistra prawa, który jest niezbędny do podjęcia pracy w każdym zawodzie prawniczym oraz uzyskasz kwalifikacje zgodne z VII poziomem w Polskiej Ramie Kwalifikacji. Wybierz studia jednolite magisterskie w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego i przekonaj się, jak komfortowa może być edukacja.

Studia realizowane są zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów (Dz. U. z 2021 r. poz. 661, z późn. zm). Istnieje również możliwość realizacji studiów w oparciu o przepisy art. 85 ust. 1 pkt 2 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, Dz. U. 2018 poz. 1668".
W związku z powyższym nasza uczelnia oferuje możliwość studiowania z wykorzystaniem metody kształcenia online. Jest to alternatywna forma nauki, do tej realizowanej w całości w siedzibie Uczelni.


Pobierz program studiów 

| Pobierz harmonogram płatności