Prawo dowodowe Studia jednolite magisterskie na kierunku Prawo

Cena: 299 zł (czesne)

Liczba wpłat: 50
Liczba semestrów: 10
Lata nauki: 5

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

< powrót do oferty

Studiuj Prawo dowodowe, by zgłębić specjalistyczną wiedzę o taktyce dowodzenia w procesie karnym, cywilnym, administracyjnym, a także w sprawach o wykroczenia.

Podczas studiów prawniczych oferowanych przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego zdobędziesz umiejętności potrzebne do przeprowadzania czynności procesowo-kryminalistycznych, a także wystawiania oceny opinii biegłych. Poznasz czynniki mające wpływ na funkcjonowanie dowodów w procesie, metody i sposoby ich pozyskiwania, a także źródła i przyczyny pomyłek sądowych. Zdobędziesz kompetencje, dzięki którym będziesz miał realny wpływ na dochodzenie sprawiedliwości.

Wybierz Prawo dowodowe i zyskaj możliwość międzynarodowej kariery

Podczas studiów Prawo dowodowe uzyskasz wiedzę i umiejętności w zakresie polskiego oraz unijnego systemu prawa. Wyposażymy Cię we wszechstronne kompetencje odpowiadające na rosnące potrzeby nie tylko rodzimego, ale również międzynarodowego rynku pracy. Studia Prawo dowodowe prowadzone są przez wykwalifikowanych wykładowców (także zagranicznych), którzy przygotowali dla Ciebie ciekawe materiały dydaktyczne i niezbędne pomoce naukowe. Jako absolwent studiów Prawo dowodowe na WSKZ otrzymasz dyplom magistra prawa. Dlatego już dziś dołącz do nas i zyskaj możliwość międzynarodowej kariery!

Czego się nauczysz, wybierając studia Prawo dowodowe?

 • zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu prawa dowodowego obowiązującego w Polsce oraz Unii Europejskiej;
 • nauczysz się planowania oraz przeprowadzania czynności procesowo-kryminalistycznych;
 • dowiesz się wszystkiego o śladach kryminalistycznych;
 • poznasz różnice między dowodem naukowym, nienaukowym i pseudonaukowym;
 • uzupełnisz wiedzę o wybrane aspekty z zakresu medycyny sądowej, psychologii i psychiatrii;
 • dowiesz się, jak wykorzystywać informacje z zakresu prawa w praktyce;
 • poznasz najważniejsze dziedziny prawa oraz nauczysz się czytać i interpretować przepisy, co pozwoli Ci przystąpić do egzaminu na dowolną aplikację prawniczą.

Absolwent studiów Prawo dowodowe będzie miał szansę zdobyć zatrudnienie m.in. w:

 • organach wymiaru sprawiedliwości;
 • firmach doradczych;
 • kancelariach prawniczych, jako adwokat, radca prawny, notariusz albo komornik (po ukończeniu odpowiedniej aplikacji);
 • korporacjach i innych firmach z działem prawnym;
 • instytucjach państwowych, samorządowych, a także unijnych i międzynarodowych;
 • agencjach detektywistycznych.

Dlaczego warto wybrać WSKZ?

 • skorzystasz z wiedzy wykładowców i praktyków z dużym doświadczeniem zawodowym – w tym z prestiżowych, światowych uczelni;
 • dbamy o wysoką jakość nauczania oraz skuteczność naszych metod, co liczne certyfikaty, w tym ISO 9001:2015
 • otrzymasz legitymację studencką uprawniającą do zniżek;
 • na zakończenie studiów zdobędziesz tytuł magistra prawa potwierdzony dyplomem zgodnym ze standardami Unii Europejskiej;
 • ukończenie jednolitych studiów magisterskich jest niezbędne, by zostać prawnikiem, adwokatem, radcą prawnym, prokuratorem, notariuszem, sędzią lub komornikiem. Studia Prawo dowodowe, będące specjalnością w obrębie kierunku Prawo jednolite magisterskie dają Ci taką możliwość. Tok nauczania od 3 semestru przewiduje w programie studiów realizację przedmiotów specjalnościowych w ramach wybranego modułu specjalnościowego: Prawo dowodowe. 


Studia prawnicze – tradycyjna dziedzina w nowoczesnej formie

Według danych 87% prawników przyznaje, że technologia w dużym stopniu usprawnia ich codzienną pracę, ponieważ zwiększa produktywność i wydajność podczas wykonywania zadań (raport Future Ready Lawyer 2023: Wykorzystywanie innowacji, dostosowywanie się do zmian). Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego dba o to, aby nauka odbywała się w sposób nowoczesny, na miarę współczesnych potrzeb rynku pracy. Dlatego już na studiach dajemy możliwość rozwijania tak ważnych aktualnie kompetencji cyfrowych, dzięki wykorzystaniu innowacyjnej platformy dydaktycznej. Specjalistyczna wiedza i umiejętności prawnicze, a także umiejętność korzystania z nowoczesnych rozwiązań technologicznych sprawią, że zostaniesz prawnikiem na miarę XXI wieku.

Wybierz studia na WSKZ i zdobądź tytuł magistra

Podczas studiów Prawo dowodowe uzyskasz niezbędną liczbę punktów ECTS i otrzymasz tytuł magistra prawa, który jest niezbędny do podjęcia pracy w każdym zawodzie prawniczym. Dodatkowo zdobędziesz kwalifikacje zgodne z VII poziomem w Polskiej Ramie Kwalifikacji. Solidne podstawy z najważniejszych gałęzi prawa polskiego i unijnego pomogą Ci przygotować się do egzaminu na dowolną aplikację prawniczą. Wybierz studia na WSKZ – czekamy właśnie na Ciebie.

Studia realizowane są zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów (Dz. U. z 2021 r. poz. 661, z późn. zm). Istnieje również możliwość realizacji studiów w oparciu o przepisy art. 85 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 75 ust. 1 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668, z późn. zm).
W związku z powyższym nasza uczelnia oferuje możliwość studiowania z wykorzystaniem metody kształcenia online. Jest to alternatywna forma nauki, do tej realizowanej w całości w siedzibie Uczelni.


| Pobierz program studiów

| Pobierz harmonogram płatności