Ile się zarabia po prawie w biznesie?

prawo w biznesie studia online

Nie jest tajemnicą, że to właśnie ludzie z szeroko pojętego świata biznesu mogą liczyć na naprawdę satysfakcjonującą wypłatę. Aby dane przedsiębiorstwo uzyskiwało zadowalające wyniki, bardzo ważny jest jednak nie tylko model biznesowy, jakość oferowanej usługi czy produktu, ale również przejrzyste i zgodne z prawem gospodarczym działania. Coraz częstszą praktyką firm jest zatrudnianie osób specjalizujących się w tej dziedzinie. Czy mogą liczyć na równie wysokie pensje? W tym artykule sprawdzimy, ile się zarabia po prawie w biznesie, czyli nowym obszarze studiów zyskującym coraz większą popularność.

Studia prawo w biznesie – odpowiedź na zapotrzebowanie rynku

Choć prowadzenie własnej działalności gospodarczej może przynosić wiele satysfakcji i generować zadowalający dochód, przedsiębiorcy zmagają się na co dzień z wieloma trudnościami. Podejmowanie decyzji biznesowych musi bazować nie tylko na analizie danego rynku czy ocenie ryzyka podejmowanych działań, ale również na świetnej znajomości zagadnień prawnych.

W czasach nieustannie zmieniających się przepisów, nietrudno o naruszenie prawa, co w konsekwencji może negatywnie odbić się na kondycji przedsiębiorstwa. Aby temu zapobiec, właściciele coraz częściej zatrudniają specjalistów, którzy swoją wiedzą i umiejętnościami są w stanie zagwarantować, że podejmowane działania nie naruszają aktualnych przepisów.

ile się zarabia po prawie w biznesie

Przygotowanie specjalistów na perspektywicznych stanowiskach – studia Prawo w biznesie

W odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie na biznesowych doradców prawnych nasza Uczelnia oferuje studia prawo w biznesie, które są specjalnością w obszarze kierunku Administracja I oraz II stopnia. Rozbudowany program studiów jest dostosowany do aktualnych realiów rynkowych i zawiera zagadnienia, dzięki którym absolwent posiada przygotowanie z zakresu:

  • prawa gospodarczego,
  • sporządzania umów w obrocie gospodarczym,
  • pozyskiwania inwestorów,
  • strategii negocjacyjnych i mediacyjnych,
  • prowadzenia działalności gospodarczej zgodnie z obowiązującym prawem.

ZAPISZ SIĘ NA STUDIA PRAWO W BIZNESIE I ZDOBĄDŹ WIEDZĘ ORAZ UMIEJĘTNOŚCI NIEZBĘDNE NA STANOWISKU SPECJALISTY DS. PRAWNYCH

Prawo w biznesie – zarobki uzależnione od miejsca zatrudnienia i stanowiska

Szeroka wiedza, jaką posiadają absolwenci studiów Prawo w biznesie, pozwala im podjąć pracę w wielu różnych perspektywicznych miejscach, gwarantujących satysfakcjonujące wynagrodzenie. Dla osób, które ukończą prawo w biznesie, zarobki będą uzależnione od miejsca zatrudnienia – może być to m.in.:

  • kancelaria prawnicza lub adwokacka,
  • firma konsultingowa,
  • dział finansowy bądź prawny w przedsiębiorstwach,
  • organ administracji samorządowej bądź państwowej,
  • start-upy, projekty pozarządowe bądź fundacje.

Ile się zarabia po Prawie w biznesie?

Prawo w biznesie to stosunkowo nowe studia, które od kilku lat konsekwentnie zyskują coraz większą popularność. Motywacją do podjęcia nauki w tym obszarze jest nie tylko chęć poznania wielu ciekawych i przydatnych zagadnień szczególnie dla osób prowadzących własną działalność. Na coraz większe zainteresowanie wpływa również to, ile się zarabia po prawie w biznesie.

Sprawdź kierunek studiów podyplomowych

Jednym z zawodów, jakie może podjąć absolwent tego obszaru nauk jest specjalista ds. prawnych. Według portalu wynagrodzenia.pl zarobki osób na tym stanowisku wahają się od 5100 do 7760 zł brutto. Pensja zależy od wykształcenia, stażu pracy, regionu kraju czy profilu firmy.

Innym stanowiskiem, jaki może podjąć absolwent studiów prawo w biznesie to jest specjalista ds. organizacyjno-prawnych. Według portalu praca.money.pl osoba zatrudniona na tym stanowisku może zarobić od 4200 do 6620 zł brutto.