< powrót do oferty
Administracja z tytułem licencjata
Studia licencjackie na kierunku administracja przygotowują do pracy w administracji publicznej, samorządowej oraz w działach administracji prywatnych przedsiębiorstw. Dzięki temu możliwości zatrudnienia po ukończeniu tego kierunku są bardzo szerokie. Wszechstronne wykształcenie studentów administracji zapewnia im wiedzę z obszarów kluczowych do działania wszelkich firm i przedsiębiorstw - szczególnie w dobie informatyzacji. Znajomość procesów, które wpływają na funkcjonowanie różnych instytucji zawsze będą umiejętnością poszukiwaną na rynku.
Studia administracja - program studiów
W trakcie nauki poruszane są tematy z obszaru nauk społecznych - przede wszystkim prawa i administracji, a także podstawy ekonomii, zarządzania i finansów publicznych. Studenci nabywają wiedzę z zakresu organizowania struktur komunikacji i obiegu dokumentów w różnego rodzaju instytucjach, posługiwania się środkami informacji i techniki biurowej, a także uczestniczenia w pracy grupowej i kierowaniu zespołem. Szeroka wiedza na temat struktury, podstaw prawnych oraz zakresu kompetencji różnych obszarów administracyjnych pozwoli na sprawne działania w dowolnym sektorze - kierunek administracja doskonale Cię do tego przygotuje.
Specjalności z obszaru studiów administracyjnych
Student wybiera specjalność na 3 semestrze kształcenia na danym kierunku. Tok nauczania w semestrach 4-6 przewiduje w programie studiów realizację przedmiotów specjalnościowych zgodnych z wyborem studenta.
Specjalności w ramach kierunku Administracja:
- Zarządzanie w administracji
- Administracja publiczna
- Administracja bezpieczeństwa wewnętrznego
- Turystyka i rekreacja
Licencjat administracji - możliwości zatrudnienia
Ukończenie studiów na kierunku Administracja to zyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do pracy na stanowiskach związanych z administracją publiczną różnego szczebla, a także w organizacjach pozarządowych, firmach konsultingowych czy doradczych. Absolwent może rozwijać karierę zawodową w sektorze publicznym, jakim są samorządy czy instytucje państwowe, a także prywatnym, gdzie zakres możliwych stanowisk jest bardzo szeroki.
Dyplom uznawany również za granicą!
Po zakończeniu nauki zdobędziesz tytuł licencjata oraz dyplom ukończenia studiów wyższych, który potwierdza uzyskanie poziomu VI w Polskiej Ramie Kwalifikacji - umożliwi Ci to kontynuowanie nauki nie tylko w kraju, ale również za granicą. W trakcie studiów otrzymasz legitymację studencką oraz 180 punktów ECTS.
Administracja trwa sześć semestrów, a po ich ukończeniu otrzymujesz tytuł zawodowy licencjata. Po uzyskaniu dyplomu możesz kontynuować naukę na studiach II stopnia lub na studiach podyplomowych.
Wszystkie kierunki prowadzone przez naszą Uczelnię posiadają pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej – dzięki temu masz pewność jego realizacji zgodnie z wytycznymi odpowiednich Ministerstw.
Zwróć uwagę: Jeżeli liczba studentów zapisanych na daną specjalność nie osiągnie progu koniecznego do utworzenia grupy, może ona nie zostać uruchomiona. W takim przypadku studentowi zostaną wskazane inne możliwości do wyboru. Brak decyzji studenta co do dalszego wyboru specjalności spowoduje jego automatyczne przypisanie do jednej z utworzonych grup.
Studia realizowane są zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów (Dz. U. z 2021 r. poz. 661, z późn. zm). Istnieje również możliwość realizacji studiów w oparciu o przepisy art. 85 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 75 ust. 1 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668, z późn. zm).
W związku z powyższym nasza uczelnia oferuje możliwość studiowania z wykorzystaniem metody kształcenia online. Jest to alternatywna forma nauki, do tej realizowanej w całości w siedzibie Uczelni.
| Pobierz program studiów
| Pobierz harmonogram płatności