Czy można zapisać się na studia w październiku?

studia w październiku

Zaktualizowano dnia 10 lipca 2024

Październik jest przełomowym miesiącem dla nowych studentów, którzy po raz pierwszy rozpoczynają naukę na studiach wyższych. To właśnie wtedy rusza kolejny rok akademicki, a osoby, które nie podjęły jeszcze kształcenia, zaczynają zastanawiać się, czy można zapisać się na studia w październiku, czy może jest już za późno. Zobacz, jak w łatwy sposób możesz wziąć udział w rekrutacji i dołączyć do grona naszych studentów!

Zapisy na studia w październiku – najpopularniejsze powody

Studenci w naszym kraju rozpoczynają w październiku nowy rok akademicki, jednak spora grupa osób w tym czasie dopiero chce wziąć udział w rekrutacji. Istnieje kilka powodów, dlaczego zapisy na studia w październiku dotyczą coraz większej liczby rekrutujących, a do najpopularniejszych należy zaliczyć dwa:

  • poprawę matury – jeśli nie uzyskałeś wymaganych 30% z jednego przedmiotu obowiązkowego, musisz przystąpić do sierpniowego egzaminu poprawkowego, aby wziąć udział w rekrutacji na studia wyższe; wyniki ogłaszane są we wrześniu, dlatego wielu aspirujących studentów w październiku podejmuje decyzję o udziale w rekrutacji,
  • rozważanie różnych opcji kariery – niektóre osoby potrzebują dodatkowego czasu na przeanalizowanie swojej decyzji związanej ze ścieżką edukacyjną i zawodową, a odroczenie jej do października pozwala rozważyć dostępne opcje i dokonać bardziej świadomego wyboru.
Sprawdź studia z administracjiclass=

Czy można zapisać się na studia w październiku? Rekrutacja otwarta na naszej Uczelni

Niezależnie od tego, do której grupy studentów się zaliczasz, podejmujesz świetną decyzję o rozpoczęciu nauki na studiach wyższych, która pozwoli Ci zdobyć wykształcenie i przygotowanie do wymarzonego zawodu. Zastanawiasz się, czy można zapisać się na studia w październiku? Oferta naszej Uczelni rozwiewa wszelkie wątpliwości. Wychodząc naprzeciw aspirującym studentom, którzy z różnych przyczyn podjęli decyzję o zapisie na wymarzone studia dopiero w październiku, prowadzimy rekrutację otwartą – bez czasowego limitu przyjmowania rejestracji.

Oznacza to, że na studia możesz zapisać się zawsze, gdy w opisie danego kierunku widnieje informacja „Rekrutacja otwarta” – także w październiku

Nie wiesz, jaki kierunek wybrać? Zobacz „Ciekawe kierunki studiów dla niezdecydowanych”.

Jak wygląda rekrutacja na studia? Październik to świetny moment na podjęcie kierunku

Proces rekrutacji na naszą Uczelnię rozpoczyna się wraz z momentem rejestracji na studia. Możesz tego dokonać, gdy przy kierunku znajdziesz informację „Rekrutacja otwarta”. Warto zaznaczyć, że liczba miejsc może być ograniczona, a o przyjęciu na dany kierunek decyduje kolejność dokonania pełnej rejestracji, w tym opłacenie studiów. Podejmując naukę na naszej Uczelni, do wyboru masz trzy warianty płatności:

  • jednorazową,
  • semestralną,
  • czesne (10 wpłat).

Jak się zarejestrować? To proste – wystarczy, że odszukasz wybrany kierunek i przejdziesz do jego opisu, a następnie klikniesz przycisk „Zapisz się na studia”. W kolejnym kroku wybierz formę płatności i wprowadź dane niezbędne do procesu rejestracji. Warto zaznaczyć, że zapisując się na studia w październiku, możesz dołączyć do grup, które już realizują kształcenie. 

Czy można zapisać się na studia w październiku

Dlaczego warto wybrać studia na naszej Uczelni?

Rekrutacja otwarta na studia-online.pl oraz możliwość wyboru sposobu płatności to tylko jedne z wielu korzyści, jakie na Ciebie czekają, gdy wybierzesz naszą Uczelnię. Ogromną zaletą jest bogata oferta edukacyjna, dzięki której możesz zapisać się na studia licencjackie m.in. z administracji, pedagogiki, psychologii czy kryminologii, a także jednolite studia magisterskie z prawa.

Nauka na naszej Uczelni to również:

  • wysoki poziom kształcenia, o który dba wykwalifikowana kadra wykładowców;
  • dostęp do nowoczesnej platformy online, dzięki której w łatwy sposób pogodzisz naukę z pracą lub innymi obowiązkami;
  • dyplom honorowany na terenie UE, co pozwoli Ci potwierdzić wykształcenie również za granicami kraju;
  • legitymacja studencka, która uprawnia do zniżek.

Interesuje Cię rekrutacja na studia? Październik to świetny moment, aby wybrać wymarzony kierunek i zdobyć przygotowanie do perspektywicznego zawodu razem z nami!