Zaktualizowano dnia 6 czerwca 2024
Psychologia w biznesie to wręcz idealne studia dla wszystkich osób, które dowodzą zespołami pracowniczymi, pracują w działach kadr, płac i zasobów ludzkich, czy też dla odpowiedzialnych za rekrutację. Co więcej, uczą one, jak rozwiązywać konflikty międzyludzkie i pokazują, jak skutecznie zarządzać grupą, by zoptymalizować jej pracę. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej korporacji chętnie zatrudnia osoby specjalizujące się w psychologii biznesu. Dowiedz się, wszystkiego, co warto wiedzieć na temat tego kierunku.
Czego można się nauczyć na studiach Psychologia w biznesie?
Studia podyplomowe Psychologia w biznesie, uczą między innymi tego, jak:
- zarządzać grupą ludzi i dobierać zadania stosownie do predyspozycji konkretnych jednostek w grupie,
- motywować i wspierać zespół pracowniczy,
- rozwiązywać problemy z kontrahentami i radzić sobie z „trudnym klientem”,
- rekrutować pracowników, negocjować i radzić sobie ze stresem.
Psychologia w biznesie studia podyplomowe – dlaczego warto?
Jeżeli chcesz nauczyć się, jak sprawnie funkcjonować w firmie z innymi ludźmi, wybierz kierunek Psychologia w biznesie. Podyplomowe studia to sposób na to, by kształcić się w sposób szybki i ukierunkowany na konkretne zagadnienie. “Psychologia w biznesie” nie wymaga kolejnych 3 lub 5 lat edukacji. Skończysz ją zaledwie w rok! W Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego umożliwiamy:
- studiowanie w dowolnym czasie i miejscu – wystarczy dostęp do Internetu i komputer lub inne urządzenie mobilne,
- korzystanie z najwyższej jakości materiałów dostępnych na praktycznej platformie e-learningowej,
- uzyskanie świadectwa zgodnego z wymogami MEiN, honorowanego w całej Unii Europejskiej,
- kształcenie na miarę potrzeb studentów w XXI wieku!
Czy psychologia jest trudna?
Wiele osób, które wybierają się na studia z zakresu psychologii, również psychologię biznesu, zastanawia się, czy jest to trudny kierunek. Rzeczywiście dla niektórych opanowanie jej zagadnień może być kłopotliwe ze względu na złożoność niektórych pojęć i teorii, jednak warto pamiętać o tym, że w WSKZ na każdy temat możesz poświęcić dokładnie tyle czasu, ile potrzebujesz.
Podczas studiów nabędziesz też ogrom wiedzy, który będzie przydatny nie tylko w czasie pracy, ale również podczas studiowania czy życia codziennego. Co dokładnie mamy na myśli? Nauczysz się radzić sobie ze stresem, skutecznie planować pracę, motywować, czy wywierać wpływ na innych. Poprawisz też swój warsztat autoprezentacyjny i popracujesz nad autodiagnozą swoich problemów, które mogą utrudniać rozwój osobisty. Diagnoza to w końcu pierwszy krok do ich rozwiązania i zmiany na lepsze!
Psychologia w biznesie studia podyplomowe i inne pokrewne kierunki
Psychologia w biznesie to niejedyny ciekawy kierunek studiów, który znajdziesz w ofercie WSKZ. Jeżeli jesteś zainteresowany tą tematyką, z pewnością spodobają Ci się również kierunki takie jak:
- “CSR – Psychologia biznesu odpowiedzialnego społecznie”,
- “Psychologia biznesu i zarządzania”,
- “Coaching i psychologia biznesu”,
- “Psychologia biznesu dla menedżerów”.
Warto pamiętać o tym, że na kierunki z tych samych kategorii często pojawiają się promocje, a WSKZ jest zarejestrowana w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych pod numerem #2.18/00009/2019, co sprawia, że można się starać o liczne dofinansowania na studia podyplomowe np. z Urzędu Pracy.