Urbanistyka i planowanie przestrzenne studia – dobry kierunek rozwoju

planowanie przestrzenne studia

Zaktualizowano dnia 10 stycznia 2024

Trudno wyobrazić sobie lepsze czasy dla osób zainteresowanych urbanistyką i planowaniem przestrzennym, niż aktualne, w których kształtowanie krajobrazów miast i wsi przebiega w sposób najbardziej dynamiczny w ciągu ostatnich dekad. Spójna i zgodna z wymogami technicznymi infrastruktura nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie nadzór specjalistów posiadających odpowiednią wiedzę oraz umiejętności. Jeśli chcecie zacząć pracę w perspektywicznej branży, jaką jest urbanistyka i planowanie przestrzenne studia okażą się najlepszą decyzją w kontekście uzyskania przygotowania do wykonywania zadań. Dlaczego warto podjąć naukę w tej dziedzinie?

Gospodarka przestrzenna – co to takiego?

Zanim przedstawimy Wam argumenty, dlaczego kierunek studiów gospodarka przestrzenna to bardzo przyszłościowy i atrakcyjny wybór, sprawdzimy definicję samej gospodarki przestrzennej. Co to takiego? Definicja wskazuje na proces przemiany oraz kształtowania stanu przestrzeni w taki, który zaspokaja potrzeby społeczeństwa zachowując ład przestrzenny.

urbanistyka i planowanie przestrzenne studia

Oznacza to, że wszelkie modyfikacje terenu powinny przebiegać m.in. z poszanowaniem środowiska oraz ochroną wartości przestrzeni. W związku z masową rozbudową niemal każdego regionu kraju, istnieją coraz liczniejsze wymogi i ograniczenia związane z prowadzeniem tego typu inwestycji. Specjalistów czuwających nad respektowaniem panujących zasad kształcą studia Gospodarka Przestrzenna oraz Urbanistyka zajmująca się analizowaniem i planowaniem rozwoju miast oraz infrastruktury.

Urbanistyka i gospodarka przestrzenna – gdzie studiować?

Pomimo rosnącego zainteresowania kierunkami gospodarka przestrzenna oraz urbanistyka, nadal niewiele uczelni posiada w swojej ofercie studia z programem dostosowanym do aktualnej sytuacji w branży. Wyjątkiem jest nasza Uczelnia, w ofercie której znajduje się Urbanistyka i planowanie przestrzenne – studia podyplomowe oraz Gospodarka przestrzenna – studia licencjackie dostosowane do panujących realiów.

ZAPISZ SIĘ NA STUDIA PODYPLOMOWE LUB STUDIA LICENCJACKIE I ZDOBĄDŹ WYKSZTAŁCENIE NIEZBĘDNE DO PRACY W OBSZARZE GOSPODARKI PRZESTRZENNEJ

Dlaczego na pytanie gdzie studiować gospodarkę przestrzenną i urbanistykę odpowiedź brzmi – na naszej Uczelni? Powodów jest wiele, a do najważniejszych należy zaliczyć:

  • wykorzystanie nowoczesnych metod kształcenia na odległość,
  • wykwalifikowaną kadrę wykładowców,
  • możliwość dostosowania metody płatności do swoich potrzeb,
  • pełne wsparcie podczas procesu rejestracji, nauki oraz przeniesienia z innej uczelni.
Sprawdź kierunek studiów licencjackich

Gospodarka przestrzenna – specjalność do wyboru na kierunku Administracja I stopnia

Wychodząc naprzeciw potrzebom absolwentów szkół średnich, którzy dostrzegają w sobie chęci oraz potencjał do pracy w tym zawodzie, nasza Uczelnia przygotowała specjalność Gospodarka przestrzenna, którą mogą wybrać studenci Administracji I stopnia.

Gospodarka przestrzenna to świetny wybór dla osób, które interesują się m.in.:

  • ochroną środowiska,
  • architekturą krajobrazu,
  • geografią,
  • planistyką.

Szeroki zakres wiedzy zdobyty przez absolwentów pozwala podjąć pracę związaną z opracowywaniem dokumentów planistycznym, tworzeniem lokalnej strategii rozwoju czy gospodarką nieruchomościami.

Sprawdź kierunek studiów podyplomowych

Urbanistyka – studia podyplomowe

Co jednak z osobami, które ukończyły studia wyższe z zupełnie innego kierunku i chcą dostosować się do aktualnej sytuacji na rynku pracy podejmując decyzję o przebranżowieniu się? Z Wyższą Szkołą Kształcenia Zawodowego jest to prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Osoby zainteresowane pracą w tej niezwykle perspektywicznej branży mogą w łatwy sposób zdobyć niezbędne kompetencje zapisując się na studia podyplomowe Urbanistyka i planowanie przestrzenne.

Kierunek ten został stworzony z myślą o aktualnych lub aspirujących pracownikach jednostek samorządowych, architektach, geodetach czy geografach, którzy chcą poszerzyć zakres swoich umiejętności i świadczyć usługi związane z opracowywaniem dokumentów planistycznych.