Resocjalizacja – gdzie studiować w Polsce?

studia resocjalizacja

Zaktualizowano dnia 19 stycznia 2024

W naszym kraju coraz częściej dochodzi do przestępstw i czynów nieakceptowalnych, popełnianych przez jednostki niedostosowane społecznie. Nie oznacza to jednak, że osoby te pozostają ze swoim problemem samotne – współpracują z nimi specjaliści posiadający odpowiednie umiejętności oraz wiedzę z zakresu resocjalizacji. W tym artykule przyjrzymy się w kontekście osób planujących podjąć pracę w perspektywicznej dziedzinie, jaką jest resocjalizacja gdzie studiować i dlaczego warto wybrać naszą Uczelnię.

Studia resocjalizacja coraz popularniejsze – dlaczego?

Szerokie perspektywy zatrudnienia

Specjalista resocjalizacji to zawód ukierunkowany na wspieranie osób, które doświadczają wykluczenia społecznego i charakteryzują się zachowaniem niezgodnym z powszechnie obowiązującymi normami społecznymi. Osoba zatrudniona na tym stanowisku pomaga osobom przebywającym w:

  • aresztach śledczych,
  • zakładach karnych,
  • ośrodkach wychowawczych i socjoterapeutycznych,
  • zakładach poprawczych.

Interesująca praca i realna pomoc

Studia resocjalizacja są coraz popularniejsze nie tylko z uwagi na szerokie możliwości zatrudnienia. Zarówno studia, jak i praca czekająca na absolwentów jest po prostu niezwykle ciekawa. Specjalista resocjalizacji oddziałuje bowiem na sposób myślenia oraz zachowanie podopiecznych wykorzystując posiadaną wiedzę z różnych obszarów – m.in. psychologii, socjologii czy pedagogiki. Praca przynosi wiele satysfakcji w postaci realnej pomocy jednostkom i profilaktyki patologii społecznej.

Resocjalizacja – gdzie studiować? Jasne, że u nas!

Praca z niedostosowanymi społecznie, skazanymi za przestępstwo oraz byłymi więźniami to coraz częstszy wybór zawodowy absolwentów szkół średnich. Maturzyści zastanawiają się w kontekście obszaru nauk resocjalizacja gdzie studiować, aby zdobyć przygotowanie niezbędne na tego typu stanowiskach.

Sprawdź kierunek studiów licencjackich

Warto wybrać uczelnię:

  • posiadającą wieloletnie doświadczenie,
  • oferującą nowoczesne metody kształcenia,
  • tworzącą programy studiów w oparciu o aktualne przepisy oraz dopasowane do aktualnych realiów,
  • wydającą dyplom ukończenia studiów respektowany na terenie całej Unii Europejskiej,
  • przyznającą odpowiednią ilość punktów ECTS,
  • umożliwiającą płatność ratalną, semestralną lub jednorazową.

Studia Resocjalizacja – gdzie są dostępne jako specjalność Pedagogiki I stopnia? Również u nas!

Taka właśnie jest nasza Uczelnia, która oferuje studia „Resocjalizacja z elementami socjoterapiijako specjalność w obrębie kierunku Pedagogika I stopnia. Dzięki temu studenci mogą poznać motywacje kierujące człowiekiem oraz to, jakie są najczęstsze przyczyny popełniania nieakceptowalnych społecznie czynów.

W trakcie nauki poruszane są zagadnienia, dzięki którym absolwenci posiadają przygotowanie z zakresu:

  • planowania i realizowania programów profilaktycznych,
  • udzielania wsparcia psychologicznego oraz postępowania w sytuacjach kryzysowych,
  • rozpoznawania mechanizmów związanych z pojawianiem się przestępczości,
  • stosowania prawa karnego i prawa wykroczeń.          

Dzięki temu, że resocjalizacja jest specjalnością na kierunku Pedagogika I stopnia, absolwenci zdobywają kompleksowe przygotowanie do pracy z innymi osobami. Absolwenci posiadają szeroką wiedzę, którą mogą wykorzystać zarówno w pracy zawodowej jako pedagog, jak również specjalista resocjalizacji. Stwarza to dużo większe szanse na znalezienie zatrudnienia dobranego do preferencji naszych studentów.