Resocjalizacja i profilaktyka społeczna Studia licencjackie na kierunku Pedagogika

Cena: 489 zł (czesne)
Liczba wpłat: 30
Liczba semestrów: 6
Lata nauki: 3

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

< powrót do oferty

Chcesz pomagać osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz przywracając je do aktywnego życia w społeczeństwie? Wybierz studia Resocjalizacja i profilaktyka społeczna na studia-online.pl. Dołącz do grona profesjonalistów, którzy działają na rzecz poprawy jakości życia i integracji społecznej, zdobywając umiejętności niezbędne do pracy w dynamicznej i wymagającej dziedzinie.

W trakcie nauki zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu resocjalizacji oraz profilaktyki społecznej, co pozwoli Ci na skuteczne wspieranie osób wykluczonych społecznie i zagrożonych marginalizacją. Nauczysz się diagnozować problemy społeczne, projektować oraz realizować programy resocjalizacyjne i profilaktyczne, a także pracować z różnymi grupami społecznymi. Zapoznasz się z najnowszymi badaniami i technikami z zakresu resocjalizacji, które pomogą Ci skutecznie działać na rzecz zmiany społecznej.

Studia licencjackie Resocjalizacja z profilaktyką społeczną są specjalnością w obrębie kierunku Pedagogika I stopnia. Tok nauczania w semestrach 4-6 przewiduje w programie studiów realizację przedmiotów specjalnościowych w ramach wybranego modułu specjalnościowego: Resocjalizacja z profilaktyką społeczną.

Informacje o studiach zostały przygotowane przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego a Uczelnią prowadzącą kształcenie jest Pomorska Szkoła Wyższa.

Zapotrzebowanie na specjalistów ds. resocjalizacji z profilaktyką społeczną

Organizacje pozarządowe i instytucje publiczne stale poszukują specjalistów, którzy potrafią projektować i realizować programy profilaktyczne oraz resocjalizacyjne z profilaktyką społeczną. Ministerstwo Sprawiedliwości podaje, że 40% sprawców po wyjściu z zakładu karnego wraca na ścieżkę przestępstwa w ciągu pierwszych 5 lat. Skuteczne programy resocjalizacyjne mogą zmniejszyć wskaźniki recydywy, co przynosi wymierne korzyści ekonomiczne i społeczne. 

Nie tylko osadzeni potrzebują kompleksowego wsparcia specjalistów ds. resocjalizacji z profilaktyką społeczną. Ich praca potrzebna jest także innym zagrożonym wykluczeniem społecznym, takim jak: bezdomni, osoby uzależnione od substancji psychoaktywnych, młodzież z trudnych środowisk. Przekłada się to na wysokie zapotrzebowanie na absolwentów studiów Resocjalizacja i profilaktyka społeczna.

Czego dowiesz się, wybierając studia Resocjalizacja i profilaktyka społeczna?

  • nauczysz się diagnozować problemy społeczne oraz tworzyć skuteczne programy resocjalizacyjne;
  • poznasz techniki pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym i marginalizacją;
  • zdobędziesz  wiedzę na temat prawnych i socjologicznych aspektów resocjalizacji;
  • będziesz umiał pracować z różnymi grupami społecznymi, w tym z osobami uzależnionymi, bezdomnymi oraz młodzieżą z trudnych środowisk;
  • zyskasz narzędzia oraz poznasz metody pracy z rodzinami w różnych sytuacjach życiowych;
  • nauczysz się współpracować z różnymi instytucjami i organizacjami na rzecz poprawy jakości życia osób wykluczonych społecznie.

Ukończenie studiów Resocjalizacja i profilaktyka społeczna daje możliwość podjęcia pracy m.in. w:

  • zakładach karnych;
  • placówkach resocjalizacyjnych; 
  • ośrodkach pomocy społecznej;
  • organizacjach pozarządowych;
  • instytucjach edukacyjnych.

Dlaczego warto u nas studiować?

  • będziesz mógł równocześnie studiować i pracować lub rozwijać swoje pasje;
  • wysoką jakość kształcenia oraz skuteczność naszych metod potwierdzają liczne certyfikaty, w tym ISO 9001:2015;
  • otrzymasz legitymację studencką, która uprawni Cię do wielu zniżek, a na zakończenie studiów – tytuł licencjata i dyplom honorowany również za granicą;
  • masz możliwość korzystania z doświadczenia oraz wiedzy wykładowców i praktyków z Polski i zagranicy;
  • studia Resocjalizacja i profilaktyka społeczna będące specjalnością w obrębie kierunku Pedagogika zwiększą Twoje szanse na znalezienie wymarzonej pracy.

Resocjalizacja z profilaktyką społeczną – inwestycja w przyszłość

Studia Resocjalizacja i profilaktyka społeczna oferują połączenie zaawansowanej wiedzy teoretycznej z umiejętnościami, które są niezbędne do efektywnej pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Program obejmuje zarówno podstawy pedagogiki resocjalizacyjnej, jak i nowoczesne metody profilaktyki społecznej, które wspierają proces reintegracji społecznej. Jako absolwent tych studiów będziesz gotowy do pracy w różnorodnych instytucjach, co pozwoli Ci w pełni wykorzystać zdobyte umiejętności i wiedzę, przyczyniając się do poprawy jakości życia osób potrzebujących wsparcia oraz integracji społecznej.

Zacznij studia licencjackie na Uczelni!

Wierzymy, że wszechstronne, interdyscyplinarne kształcenie to najlepsza szansa na rozwój naszych studentów. Z myślą o ich potrzebach, a także mając na uwadze aktualne potrzeby rynku pracy, opracowaliśmy studia Resocjalizacja i profilaktyka społeczna. Podczas kształcenia uzyskasz niezbędną liczbę punktów ECTS, otrzymasz tytuł licencjata oraz zdobędziesz kwalifikacje zgodne z VI poziomem w Polskiej Ramie Kwalifikacji, co umożliwi kontynuację nauki również za granicą. 

Wszystkie kierunki prowadzone przez Uczelnię posiadają pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej – dzięki temu masz pewność jego realizacji zgodnie z wytycznymi odpowiednich Ministerstw. 

Studia realizowane są zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów (Dz. U. z 2021 r. poz. 661, z późn. zm). Istnieje również możliwość realizacji studiów w oparciu o przepisy art. 85 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 75 ust. 1 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668, z późn. zm). 

W związku z powyższym Uczelnia oferuje możliwość studiowania z wykorzystaniem metody kształcenia online. Jest to alternatywna forma nauki, do tej realizowanej w całości w siedzibie uczelni.


| Pobierz program studiów

| Pobierz harmonogram płatności