Psychologia w biznesie (z elementami zarządzania) - studia licencjackie

Cena: 499 zł (czesne)
Liczba wpłat: 30
Liczba semestrów: 6
Lata nauki: 3

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

< powrót do oferty

Czy wiesz, co wpływa na zachowanie konsumentów, pracowników oraz partnerów biznesowych? Dzięki studiom I stopnia na kierunku Psychologia w biznesie zgłębisz mechanizmy kształtujące ludzkie postawy w odniesieniu do wszystkich aspektów życia gospodarczego.

W toku kształcenia poznasz metody zarządzania zespołem, motywowania pracowników i wspierania ich w rozwoju. Nauczysz się prowadzić skuteczną komunikację – nie tylko w obrębie firmy, ale także w jej otoczeniu zewnętrznym. Jako student Psychologii w biznesie zdobędziesz wiedzę na tematy związane z marketingiem, employer brandingiem, budowaniem marki i PR-em ujętą w ramy behawioryzmu. Dodatkowo rozwiniesz umiejętności pozwalające na zrozumienie potrzeb i motywacji konsumentów oraz zapoznasz się z psychologicznymi uwarunkowaniami występującymi w ekonomii, dzięki czemu będziesz trafnie interpretować tendencje na rynkach finansowych oraz wzorce związane z inwestowaniem i oszczędzaniem.

Psychologia w biznesie – nowoczesna firma bez niej nie istnieje

Znajomość zagadnień poruszanych na studiach licencjackich Psychologia w biznesie to dzisiaj już nie tylko możliwość, ale wręcz konieczność. Współczesne organizacje muszą brać pod uwagę szeroko pojęty behawioryzm, bez którego efektywny rozwój jest po prostu niemożliwy. Absolwenci licencjatu Psychologia w biznesie są wykwalifikowani m.in. do prowadzenia działań w zakresie HR-u. Badania BetterUp pokazują, że pracownicy zadowoleni ze środowiska, w którym funkcjonują, są aż o 28% bardziej produktywni. Natomiast raport Deloitte “Global Human Capital Trends 2019” udowodnił, że 84% pracodawców zdaje sobie sprawę z tych prawidłowości. W związku z tym wciąż poszukiwani są specjaliści, którzy będą pomagać kreować pozytywne doświadczenia pracowników firm, dbać o ich satysfakcję i zaangażowanie. A to tylko jeden z kierunków rozwoju otwierających się przed absolwentami Psychologii w biznesie.

Czego dowiesz się, studiując Psychologię w biznesie?

  • nauczysz się, jak motywować pracowników, dbać o ich potrzeby i rozwój oraz rozwiązywać konflikty wewnątrz organizacji;
  • poznasz praktyczne aspekty zarządzania zespołami;
  • zdobędziesz wiedzę na temat wzorców zachowań różnych grup społecznych na gruncie psychologicznym i ekonomicznym, w tym także postaw dotyczących podejmowania decyzji zakupowych;
  • będziesz umiał projektować skuteczne działania marketingowe i wizerunkowe ukierunkowane na potrzeby psychologiczne różnych grup docelowych;
  • zrozumiesz behawioralne aspekty świata inwestowania i oszczędzania;
  • dowiesz się, jak prowadzić negocjacje i mediacje;
  • rozwiniesz umiejętności niezbędne do prowadzenia prezentacji i szkoleń.

Absolwent licencjatu Psychologia w biznesie może szukać pracy m.in. jako:

  • specjalista w dziale HR, Employer Brandingu lub rekrutacji;
  • lider lub manager zespołów projektowych;
  • pracownik agencji marketingowych, PR-owych, reklamowych i mediów;
  • psycholog biznesu lub trener biznesowy;
  • specjalista ds. marketingu, promocji lub komunikacji;
  • doradca lub konsultant biznesowy;
  • pracownik firm przeprowadzających badania rynku;
  • specjalista w działach sprzedaży;
  • negocjator biznesowy albo mediator lub negocjator sądowy.

Dlaczego warto studiować na WSKZ?

  • po pozytywnym ukończeniu studiów otrzymasz tytuł licencjata i dyplom honorowany również za granicą;
  • dostaniesz legitymację studencką, a wraz z nią uprawnienia do wielu zniżek;
  • możesz czerpać z doświadczenia oraz wiedzy wykładowców i praktyków z Polski i zagranicy;
  • masz dostęp do ciekawych, systematycznie aktualizowanych materiałów dydaktycznych i pomocy naukowych;
  • dbamy o wysoką jakość nauczania oraz skuteczność naszych metod, co potwierdzają liczne certyfikaty, w tym ISO 9001:2015.

Psychologia w biznesie otwiera wiele drzwi do kariery

Absolwenci licencjatu Psychologia w biznesie otrzymają interdyscyplinarne wykształcenie. W toku kształcenia zdobędą wiedzę, która pozwoli im zrozumieć przyczyny zachowań osób w ich otoczeniu. Będą wyposażeni w umiejętności rozpoznawania i analizowania emocji oraz ich wpływu na decyzje ludzi. Dlatego też absolwenci I stopnia Psychologii w biznesie mogą liczyć na zatrudnienie w licznych firmach i organizacjach. Specjalistów z podobnymi kompetencjami poszukuje się zwłaszcza do działów marketingu, HR i PR. Świetnie sprawdzą się też w rolach negocjatorów, psychologów biznesowych czy nawet coachów. Zdobyta wiedza wpłynie też pozytywnie na prywatną sferę życia studenta, który pozna zagadnienia z zakresu rozwoju osobistego, radzenia sobie ze stresem i skutecznej komunikacji.

WSKZ czeka właśnie na Ciebie!

Psychologia w biznesie – studia licencjackie kształcą specjalistów z szerokim zakresem wszechstronnej wiedzy i umiejętności. Na absolwentów czekają różne ścieżki kariery, bo uzyskane kompetencje umożliwiają wykonywanie pracy w wielu branżach. Świadomość znaczenia procesów psychologicznych w każdym aspekcie życia stale rośnie, a także powoduje zwiększenie zapotrzebowania na psychologów posiadających specjalistyczną wiedzę biznesową, marketingową i społeczną. Oprócz tego studenci uzyskają niezbędną liczbę punktów ECTS, a pozytywne ukończenie Psychologii w biznesie zapewnia uzyskanie tytułu licencjata oraz kwalifikacji zgodnych z VI poziomem w Polskiej Ramie Kwalifikacji. Dzięki temu możliwe będzie kontynuowanie nauki również za granicą. Wybierając naszą Uczelnię, zyskujesz komfort studiowania na swoich zasadach – sam organizujesz naukę, zyskując czas na pozostałe aktywności. Dołącz już dziś!

Wszystkie kierunki prowadzone przez naszą uczelnię posiadają pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej – dzięki temu masz pewność jego realizacji zgodnie z wytycznymi odpowiednich Ministerstw.

Studia realizowane są zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów (Dz. U. z 2021 r. poz. 661, z późn. zm). Istnieje również możliwość realizacji studiów w oparciu o przepisy art. 85 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 75 ust. 1 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668, z późn. zm). W związku z powyższym nasza uczelnia oferuje możliwość studiowania z wykorzystaniem metody kształcenia online. Jest to alternatywna forma nauki do tej realizowanej w całości w siedzibie Uczelni.


| Pobierz program studiów

| Pobierz harmonogram płatności