Kosmetologia w medycynie (medyczna)

Cena: 480 zł 540 zł (czesne)

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 480 PLN

Liczba wpłat: 10
Liczba semestrów: 2

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

Ocena słuchaczy: 188 opinii
9.3
< powrót do oferty

Kierunek studiów: Kosmetologia w medycynie (medyczna) 


Rodzaj studiów: studia podyplomowe


Z wykorzystaniem metod kształcenia: online (e-learning)


Cel: Celem studiów jest nabycie wiedzy i doskonalenie umiejętności w zakresie m.in. pielęgnacji oraz działań kosmetologicznych związanych z zabiegami medycyny estetycznej i kosmetologii medycznej. Słuchacze zdobędą również wiedzę umożliwiającą efektywną współpracę kosmetologa w interdyscyplinarnym zespole, w szczególności z lekarzem: dermatologiem, podologiem, dietetykiem czy też lekarzem medycyny estetycznej.


Czas trwania: 2 semestry


Opis kierunku: 

Kierunek ten ma charakter interdyscyplinarny - łączy teoretyczne i praktyczne aspekty zagadnień z zakresu kosmetologii: pielęgnacyjnej, upiększającej i leczniczej.

Program kierunku obejmuje zakres przedmiotów medycznych oraz kosmetycznych, w tym m.in.: anatomię i fizjologię skóry; toksykologię, chemię kosmetyczną; podstawy fizjoterapii oraz masażu; kosmetologię estetyczną i leczniczą; dermatologię, alergologię, podologię, endokrynologię; podstawy chirurgii plastycznej, medycynę estetyczną, trychologię itp.

Świadectwo wydawane po ukończeniu studiów podyplomowych jest zgodne z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie dokumentów wydawanych w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego (Dz.U. z 2018 r., poz. 1791 z późn. zm.) wydanym na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018 r., poz. 1668, z późn. zm.).


Adresaci:

Studia te adresowane są do absolwentów studiów wyższych (co najmniej I stopnia) w szczególności do: 

- osób zainteresowanych problematyką kosmetologii i medycyny estetycznej;

- absolwentów kierunków kosmetycznych, biologicznych, medycznych, paramedycznych takich, jak: fizjoterapia, pielęgniarstwo, zdrowie publiczne, wychowanie fizyczne chcących rozwijać swoje umiejętności i poszerzyć zakres wiedzy z zakresu kosmetologii;

- osób posiadających wykształcenie techniczne kosmetyczne i osób prowadzących działalność w zakresie usług kosmetycznych.



| Pobierz program studiów