Rolnictwo i ekonomika gospodarstw rolnych (dla absolwentów nierolniczych studiów wyższych)

Cena: 410 zł 470 zł (czesne)

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 410 PLN

Liczba wpłat: 10
Liczba semestrów: 2

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

Ocena słuchaczy: 369 opinii
9.2
< powrót do oferty

Kierunek studiów: Rolnictwo i ekonomika gospodarstw rolnych (dla absolwentów nierolniczych studiów wyższych)


Rodzaj studiów: studia podyplomowe



Charakter studiów: studia kwalifikacyjne


Forma studiów: e-learning (online)


Cel: 

Celem studiów jest uzyskanie przez absolwent kierunku kwalifikacji rolniczych umożliwiających zakup gruntów rolnych oraz zdobycie uprawnień rolniczych.


Czas trwania studiów: 2 semestry


Opis kierunku: 

Program kierunku obejmuje zagadnienia dotyczące m.in. produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki i organizacji gospodarstw rolnych, organizacji rynków rolnych, finansów, podatków i ubezpieczeń w rolnictwie, podstaw rachunkowości, a także agrobiznesu, z uwzględnieniem aktualnych uwarunkowań rozwoju rolnictwa.

Skonstruowany jest w taki sposób, aby absolwent nabył uprawnienia i narzędzia do samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego.

Ukończenie studiów podyplomowych na ww. kierunku pozwoli zdobyć wiedzę i umiejętności związane z kierunkiem studiów oraz uzyskać uprawnienia do prowadzenia gospodarstwa rolnego poprzez uzyskanie kwalifikacji zawodowych, jakie stawiane są beneficjentom ubiegającym się o pomoc finansową z programów unijnych, a opisanych w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez osoby wykonujące działalność rolniczą (§ 2, pkt. 2.).

Zgodnie z art. 6 ust. 2 pkt. 2 ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego ukończenie studiów podyplomowych na kierunku „Rolnictwo i ekonomika gospodarstw rolnych” nadaje kwalifikacje rolnicze, które są uznawane w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, bez konieczności zdania państwowego egzaminu w OKE. Ponadto absolwent kierunku ma możliwość zakupu gruntów rolnych oraz uzyska uprawnienia rolnicze umożliwiające między innymi: nabywanie ziemi, otworzenie gospodarstwa rolnego, a także uzyskiwanie dopłat oraz dotacji.



Adresaci:

Studia podyplomowe są skierowane do absolwentów studiów wyższych (co najmniej I stopnia) kierunków niezwiązanych z rolnictwem, którzy chcą nabyć kwalifikacje rolnicze – pracowników administracji publicznej, pracowników przedsiębiorstw działających w obszarze rolnictwa i agrobiznesu oraz wszystkich osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy ekonomiczno-rolniczej.