Doradztwo rolnicze (dla absolwentów kierunków nierolniczych)

Cena: 380 zł (czesne)

Liczba wpłat: 10
Liczba semestrów: 2

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

Ocena słuchaczy: 182 opinii
9.1
< powrót do oferty

Kierunek studiów: Doradztwo rolnicze (dla absolwentów kierunków nierolniczych)


Rodzaj studiów: podyplomowe


Forma studiów: e-learning (online)


Cel: 

Celem studiów jest zdobycie najnowszej wiedzy i umiejętności z zakresu doradztwa rolniczego pozwalającej na prowadzenie profesjonalnego poradnictwa z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi w ramach realiów Unii Europejskiej. 


Czas trwania studiów: 2 semestry 


Opis kierunku: 

Studia na wskazanym kierunku umożliwiają zdobycie najnowszej wiedzy z zakresu rolnictwa pozwalającej na prowadzenie efektywnego doradztwa rolniczego. Program kierunku został przygotowany na podstawie aktualnych informacji w zakresie kultury rolnej, projektowania produkcji i rozwoju gospodarstw rolnych, co pozwala uczestnikowi na wykształcenie umiejętności samodzielnego planowania usług doradczych. Absolwent kierunku dzięki zdobytym kompetencjom jest świadomy procesów przebiegających w gospodarstwie rolnym oraz potrafi wykorzystywać innowacyjne metody, które przekładają się na prawidłowe działanie obszarów wiejskich. 

Zgodnie z art. 6 ust. 2 pkt. 2 ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego ukończenie studiów podyplomowych na kierunku „Doradztwo rolnicze” nadaje kwalifikacje rolnicze, które są uznawane w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, bez konieczności zdania państwowego egzaminu w OKE. Uzyskanie uprawnień rolniczych umożliwia m.in. nabywanie ziemi, otworzenie gospodarstwa rolnego, a także uzyskiwanie dopłat oraz dotacji.


Adresaci: 

Studia adresowane są do absolwentów studiów wyższych, w szczególności do: osób, które chcą uzyskać, bądź poszerzyć wiedzę, umiejętności lub kwalifikacje rolnicze, niezbędne do prowadzenia działalności rolniczej. Kierunek jest adresowany również do: pracowników firm paszowych, hodowców, producentów rolnych legitymujących się wykształceniem wyższym, oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką doradztwa rolniczego w ramach obszarów wiejskich, którzy posiadają dyplom ukończenia studiów wyższych.

 

| Pobierz program kierunku