< powrót do oferty
Kierunek studiów: Dogoterapia
Rodzaj studiów: podyplomowe
Forma studiów: e-learning (online)
Cel:
Celem studiów jest zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu kynologii, psychologii i pedagogiki niezbędnych do pracy w charakterze kynoterapeuty w placówkach dla dzieci, młodzieży oraz osób starszych z różnymi dysfunkcjami. Ponadto kierunek ten przygotowuje słuchaczy do prowadzenia zajęć z udziałem psa o charakterze rekreacyjnym, edukacyjnym oraz terapeutycznym.
Czas trwania studiów: 2 semestry
Opis kierunku:
Słuchacze zdobędą interdyscyplinarną wiedzę pozwalającą na dobór odpowiednich metod pracy terapeutycznej i edukacyjnej z wykorzystaniem psa.
Absolwenci są metodycznie i merytorycznie przygotowani do prowadzenia zajęć z udziałem odpowiednio przygotowanego psa przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno zdrowych, jak i chorych oraz niepełnosprawnych, w przedszkolach, szkołach specjalnych, szpitalach i ośrodkach opieki. Prowadzenie zajęć dogoterapeutycznych ma na celu poprawę fizycznego, społecznego, emocjonalnego i poznawczego funkcjonowania uczestników, podnoszenie jakości życia, przeciwdziałanie powstaniu przewlekłego stanu chorobowego lub trwałego kalectwa.
Nazwa zawodu: Dogoterapeuta (kynoterapeuta)
Kod zawodu: 323007 (według klasyfikacji zawodów i specjalności opracowanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej).
Świadectwo wydawane po ukończeniu studiów podyplomowych jest zgodne z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie dokumentów wydawanych w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego (Dz.U. z 2018 r., poz. 1791 z późn. zm.) wydanym na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018 r., poz. 1668, z późn. zm.).
Adresaci:
Kierunek jest adresowany do absolwentów studiów wyższych (co najmniej I stopnia) chcących zdobyć kwalifikacje do prowadzenia zajęć edukacyjnych i terapeutycznych z udziałem psa, w tym przede wszystkim do:
- nauczycieli (w tym nauczycieli szkół i klas integracyjnych), pedagogów, logopedów;
- psychologów, psychiatrów;
- pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, placówek opiekuńczo-wychowawczych, kulturalno-oświatowych i terapeutycznych;
- rehabilitantów, pielęgniarek oraz wszystkich innych osób widzących możliwość urozmaicenia swojej pracy zawodowej;
- osób chcących prowadzić własną działalność gospodarczą związaną z dogoterapią.
| Pobierz program studiów
×1 / 1
2 / 2