Agent celny

Cena: 420 zł (czesne)

Liczba wpłat: 10
Liczba semestrów: 2

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

Ocena słuchaczy: 160 opinii
9.0
< powrót do oferty

Kierunek studiów: Agent celny


Rodzaj studiów: studia podyplomowe


Charakter studiów: studia kwalifikacyjne


Forma studiów: e-learning (online)


Cel: 

Kształcenie na wskazanym kierunku skoncentrowane jest na dostarczeniu słuchaczom niezbędnej oraz aktualnej wiedzy związanej z obsługą celną podmiotów. Studia stanowią odpowiedź na obecną sytuację zarówno gospodarczą, jak i polityczną skutkującą znaczącym zapotrzebowaniem na przedstawicieli urzędu celnego. Zdobyta w toku studiów wiedza i umiejętności umożliwiają uzyskanie wpisu na listę agentów celnych.


Czas trwania studiów: 2 semestry


Opis kierunku:

Agent celny jest pośrednikiem pomiędzy urzędem celnym, a podmiotem, który importuje lub eksportuje towary; zajmuje się wszelkimi czynnościami niezbędnymi do prawidłowego przeprowadzenia odprawy celnej towarów; uczestniczy w rewizjach celnych, jest w ciągłym kontakcie z celnikami i przedstawicielami firm.

Absolwent po ukończonym kierunku posiada wiedzę i umiejętności umożliwiające mu:

- przygotowywanie dokumentów niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia odprawy celnej;

- badanie towarów i pobieranie ich próbek przed dokonaniem zgłoszenia celnego;

- dokonywanie zgłoszenia celnego;

- składanie zabezpieczenia majątkowego;

- uiszczanie należności celnych;

- podejmowanie towarów po dokonaniu odprawy celnej;

- prowadzenie magazynu celnego.


Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 9 maja 2014 r. o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych (Dz.U. 2014 poz. 768) oraz zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów, absolwenci kierunku mogą zostać wpisani na listę agentów celnych prowadzoną przez Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie – bez konieczności zdawania egzaminu w Ministerstwie Finansów. 


Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych „Agent celny” spełnia wszystkie wymogi i jest dokumentem potwierdzającym kwalifikacje w zakresie obsługi celnej, niezbędnych do uzyskania wpisu dla osób, które nie posiadają doświadczenia w zawodzie agenta celnego. 


Adresaci:

Studia adresowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów, posiadających co najmniej dyplom na poziomie licencjata, w tym w szczególności do:

- osób pracujących, bądź planujących podjąć pracę, w przedsiębiorstwach obsługujących i/lub nadzorujących realizację międzynarodowego obrotu towarowego;

- uczestników planujących pracę w agencjach lub urzędach celnych.


| Pobierz program kierunku