< powrót do oferty
Kierunek studiów: Instruktor tańca
Rodzaj studiów: studia podyplomowe
Forma studiów: e-learning (online)
Cel:
Celem kierunku Instruktor tańca jest przygotowanie słuchacza do prowadzenia zajęć tanecznych i zapoznanie go z różnorodnymi technikami między innymi tańca współczesnego, towarzyskiego, ludowego oraz narodowego. Kształcenie skoncentrowane jest zarówno na zagadnieniach z zakresu choreografii, jak i na aspektach związanych z analizą ruchu.
Czas trwania: 2 semestry
Opis kierunku:
Studia mają charakter interdyscyplinarny. W ramach obszaru kształcenia w zakresie nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej słuchacze studiów uzyskują wiedzę oraz zdobywają umiejętności związane z aspektami popularnej formy aktywności ruchowej, jaką jest taniec. Mają również świadomość kształtowania zachowań prozdrowotnych w poszczególnych etapach życia.
Program kształcenia skupiony jest na przekazaniu uczestnikom wiedzy i umiejętności niezbędnych do pełnienia funkcji instruktora tańca z uwzględnieniem nowych zadań edukacyjnych i metodycznych w obszarze ruchu tanecznego, a także praktyczne zapoznanie słuchaczy z podstawowymi formami taneczno-rytmicznymi i wybranymi nowoczesnymi formami ruchowymi przy muzyce.
Uczestnicy kierunku przygotowani są do wykonywania zadań zawodowych instruktora tańca, w tym do:
- przestrzegania zasad, przepisów BHP, ochrony ppoż., ergonomii, ochrony środowiska w organizacji zajęć tanecznych;
- rozpoznawania i identyfikowania zainteresowań i tradycji kulturalnych środowiska lokalnego;
- organizowania, opracowywania i reklamowania informacji o zajęciach tanecznych;
- opracowywania programów i scenariuszy zajęć tanecznych;
- organizowania zajęć tanecznych pod względem infrastruktury, logistyki i założeń metodologicznych;
- przygotowywania materiałów repertuarowych, sprzętu technicznego oraz materiałów niezbędnych do prowadzenia zajęć;
- dobierania odpowiedniej muzyki do rodzaju tańca;
- nauczania techniki tanecznej i zachowania sprawności ruchowej;
- przygotowywania zespołu do występów, konkursów itp.;
- prowadzenia dokumentacji zajęć.
Absolwenci studiów przygotowani są do projektowania, organizowania i prowadzenia zajęć z zakresu różnorodnych form tanecznych w placówkach oświatowo-wychowawczych, ośrodkach kultury i innych; potrafią pracować z osobami indywidualnymi różnymi pod względem płci, wieku, stanu zdrowia i poziomu sprawności fizycznej lub z zespołami (pary taneczne, formacje o określonej liczbie uczestników na zajęciach); potrafią przygotować odpowiednie do zajęć podkłady muzyczne, układy taneczne, motywować swoich podopiecznych i uczyć pracy w zespole.
Zatrudnienie:
Absolwenci kierunku Instruktor tańca mogą znaleźć zatrudnienie w związkach i klubach sportowych, rekreacyjnych i komercyjnych, szkołach tańca, ośrodkach sportu, rekreacji i kultury, placówkach oświatowych: szkołach i przedszkolach (m.in. prowadzić zajęcia taneczne w ramach lekcji wychowania fizycznego), a także placówkach wypoczynkowych (prowadząc zajęcia na obozach i koloniach tanecznych); mogą również założyć własną działalność, czyli otworzyć na przykład prywatną szkołę tańca.
Adresaci:
Studia adresowane są do osób posiadających wykształcenie wyższe w tym w szczególności do osób chcących nabyć wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne do wykonywania zawodu instruktora tańca, jak i do uczestników chcących pogłębić swoją wiedzę w zakresie różnorodnych form tanecznych.
| Pobierz program studiów
×1 / 2
2 / 2
❮
❯