Studia podyplomowe Medytacja i ekspresja ruchu

Więcej na temat studiów znajdziesz na stronie kierunku Medytacja i ekspresja ruchu.

Uczysz wychowania fizycznego lub prowadzić indywidualne zajęcia jako trener personalny? A może jesteś fizjoterapeutą lub osobą zatrudnioną w SPA, która odpowiada za zajęcia ruchowe? Jeśli tak lub po prostu interesujesz się aktywnością fizyczną hobbystycznie i chcesz wiedzę przełożyć na własne zdrowie, zapisz się na studia podyplomowe Medytacja i ekspresja ruchu. Dzięki temu masz szansę podnieś swoją wiedzę.

Medytacja oraz ekspresja ruchu są jedną z technik relaksacji przez gimnastykę ciała. Można wykorzystać elementy medytacji także do ćwiczeń na zajęciach ruchowych. A sama medytacja może być też formą relaksacji podczas terapii somatycznej. Dlatego wielu osobom przyda się ta wiedza. Niezależnie czy chcesz zdobyć nowe kompetencje zawodowe, czy hobbystycznie opanować sztukę medytacji i ekspresji ruchu, te studia są dla Ciebie doskonałym wyborem.

Gdzie zapisać się na studia podyplomowe Medytacja i ekspresja ruchu?

Ten niezwykle interesujący kierunek można znaleźć w ofercie Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego. Dużo osób wybiera studia na tej Uczelni, ponieważ działa ona zgodnie z wytycznymi, jakie uczelniom wyznacza Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dlatego jest to świetny wybór zwłaszcza dla nauczycieli wychowania fizycznego, fizjoterapeutów czy osób wykonujących inny zawód, gdzie wymaga się konkretnych kwalifikacji, zgodnych ze standardami ministerstwa. Ogromną zaletą tej Uczelni jest też możliwość nauki zdalnej. Możesz zapisać się na studia przez Internet i w ten sposób również się uczyć. Jest to naprawdę wygodny sposób zdobycia nowej wiedzy, która Ci się przyda w życiu zawodowym. Nauka online pozwala na ułożenie sobie elastycznego planu zajęć, a dzięki temu można z łatwością pogodzić inne zajęcia ze studiami.

Zastanawiasz się pewnie, czego nauczysz się na tym kierunku. Medytacja to szeroka dziedzina, która opiera się na pracy z ciałem i umysłem w czasie wykonywania ruchu. Metody ćwiczeń, ale i sama technika są bardzo ważne, dlatego na tę wiedzę kładziony jest największy nacisk. Poznasz też inne formy rekreacji ruchowej, które pozwolą Ci lub podopiecznym, wyrazić siebie, odreagować. Taniec, ćwiczenia, a nawet praca z dźwiękiem, przydatne będą do układania programów ćwiczeń, a nawet po prostu samego ich wykonywania. Jeśli Ty wiesz jak się poruszać wykorzystując konkretną technikę, to łatwiej Ci będzie taką wiedzę przekazać innym.