Zaktualizowano dnia 13 grudnia 2023
Aktualnie Internet nie jest tylko skarbnicą wiedzy, ale służy do wykonywania wielu codziennych czynności – robienie zakupów czy opłacanie rachunków stały się czymś powszechnym. O dane przekazywane za pośrednictwem Sieci muszą dbać jednak nie tylko pojedynczy konsumenci, ale zwłaszcza firmy i instytucje przechowujące dane klientów oraz obywateli. Aby nie przedostały się w niepowołane ręce, konieczne są działania przeprowadzane przez wyspecjalizowane zespoły. Podjęciem pracy w nich zainteresowanych jest coraz więcej osób, które mogą zdobyć niezbędne przygotowanie wybierając studia podyplomowe Cyberbezpieczeństwo.
Przyszłościowy kierunek rozwoju – cyberbezpieczeństwo
Cyberbezpieczeństwo nazywane jest też bezpieczeństwem technologii informatycznych. Jest to pewnego rodzaju ogół technik i praktyk, które pomagają w ochronie sieci informatycznych, połączonych z nią urządzeń i programów przed atakami hakerskimi, uszkodzeniami, a nawet po prostu nieautoryzowanym dostępem.
W prywatnych przedsiębiorstwach o bezpieczeństwo dbają pracownicy IT wyspecjalizowani w zakresie cyberbezpieczeństwa. Z kolei o bezpieczeństwo informatyczne jednostek rządowych dba specjalnie powołany krajowy system cyberbezpieczeństwa, który regularnie poszukuje pracowników posiadających przygotowanie z tego obszaru.
Dla kogo studia podyplomowe z cyberbezpieczeństwa?
Zauważając szerokie zapotrzebowanie na specjalistów z tego zakresu, Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego stworzyła studia podyplomowe Cyberbezpieczeństwo, które okażą się niezwykle cennym źródłem uzyskania umiejętności oraz wiedzy z tego perspektywicznego kierunku.
Studia podyplomowe okażą się niezwykle przydatne:
- pracownikom komórek zarządzania bezpieczeństwem,
- pracownikom zespołów reagowania na incydenty,
- absolwentom studiów informatycznych, elektronicznych, a także obszarów związanych z elektroniką, telekomunikacją i bezpieczeństwem,
- ekspertom działów IT,
- pracownikom wymiaru sprawiedliwości,
- pracownikom organów ścigania.
Zagadnienia poruszane podczas studiów pozwolą również znacznie usprawnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa właścicielom firm, którzy poznają najważniejsze aspekty bezpieczeństwa wrażliwych danych.
Czy warto zrobić studia podyplomowe z cyberbezpieczeństwa?
Rosnąca świadomość w zakresie bezpieczeństwa danych w prywatnych przedsiębiorstwach, a także rozwój krajowego systemu cyberbezpieczeństwa w strukturach państwa sprawia, iż zapotrzebowanie w ostatnich latach na specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa stale rośnie. Wpływ ma na to przede wszystkim stosunkowo nowa dziedzina, która zaczęła odgrywać ogromną rolę w kontekście bezpieczeństwa funkcjonowania wielu aspektów życia.
Dla osób, które chcą poprowadzić swoją karierę zawodową w perspektywicznym kierunku, jakim jest cyberbezpieczeństwo, studia podyplomowe okażą się efektywną formą przygotowania do pełnienia funkcji specjalisty. Co sprawia, że warto podjąć studia podyplomowe na tym kierunku?
Rozbudowany program i perspektywy zawodowe
Ogromną zaletą studiów podyplomowych Cyberbezpieczeństwo jest przede wszystkim dopracowany i rozbudowany program, dzięki któremu słuchacz:
- poznaje podstawowe zagadnienia związane z informatyką, budowy systemów operacyjnych,
- zdobywa wiedzę z prawnych aspektów cyberbezpieczeństwa,
- uzyskuje przygotowanie z zakresu rodzajów zagrodzeń, ataków i sposobów zapobiegania,
- poznaje metody postępowania w przypadku zgłaszania popełnienia przestępstwa,
- zdobywa przygotowania do prowadzenia szkoleń na temat bezpieczeństwa teleinformatycznego.
Tak szeroka wiedza pozwoli nie tylko wdrożyć odpowiednie działania w przypadku właściciela firmy, ale również pozwoli absolwentowi zasilić szeregi zespołów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informacji – zarówno w prywatnych przedsiębiorstwach, jak również w organizacjach państwowych.
Studia online – zdobądź przygotowanie w zakresie cyberbezpieczeństwa z dowolnego miejsca
Na studia oferowane przez naszą Uczelnię mogą zapisać się wszyscy absolwenci studiów wyższych – bez względu na wiek czy ukończony wcześniej kierunek studiów. Stwarza to możliwość rozwoju nie tylko osobom pracującym w zawodzie związanym z bezpieczeństwem danych, ale również osobom, które chcą zmienić branżę dostosowując się do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy.
Zdobywanie wiedzy ułatwia zdecydowanie nauka w trybie online – słuchacze mogą realizować tematy z programu studiów podyplomowych z dowolnego miejsca posiadającego dostęp do Internetu. Więcej o trybie nauki przeczytasz w naszym artykule „Jak wyglądają studia online?”.