Jak wyglądają studia online?

Jak wyglądają studia online?

Zaktualizowano dnia 13 sierpnia 2021

Uczelnia na miarę XXI wieku to taka, która nadąża za trendami, jakie obecnie panują w dziedzinie kształcenia. W ostatnim czasie do porządku dziennego przeszła nauka za pośrednictwem Internetu, z której korzystają nie tylko uczniowie i studenci, ale także absolwenci studiów wyższych, którzy chcą się rozwijać i zdobyć dodatkowe kompetencje. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego to renomowana uczelnia oferująca wiele perspektywicznych kierunków studiów, które pozycjonują absolwentów wysoko na rynku pracy. Większość studiów podyplomowych można zrealizować bez wychodzenia z domu – wystarczy jedynie dostęp do Internetu. Jak wyglądają studia online i dlaczego warto się na nie zapisać?

Dla kogo studia online?

Czasy, w których ukończenie studiów podyplomowych wiązało się z wieloma kompromisami związanymi z dojazdami, zwalnianiem z pracy czy dostosowywaniem swojego czasu wolnego, minęły bezpowrotnie. W dobie Internetu i możliwości, jakie oferują nowoczesne platformy dydaktyczne, zdobywanie dodatkowych umiejętności i podnoszenie kwalifikacji nie było wcześniej tak proste i efektywne.

Istnieje bardzo wiele osób, które wcześniej nie mogło pozwolić sobie na podniesienie swoich kompetencji oraz rozwój w aktualnym miejscu pracy. Szczególnie mowa tu o osobach, które mieszkają w mniejszych miejscowościach, z których dojazd do najbliższej uczelni zajmuje bardzo dużo cennego czasu. Bywa często również tak, że uczelnia, do której ma się dostęp nie oferuje wymarzonego kierunku, w którym chciałoby się poprowadzić swoją ścieżkę zawodową. Studia online to także świetny wybór dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą opuszczać swojego domu – mowa tu np. o świeżo upieczonych rodzicach spędzających bardzo wiele czasu nad opieką swojej pociechy.

Studia podyplomowe przez Internet to również świetne rozwiązanie dla osób często zmieniających swoje miejsce pobytu, które nie chcą rezygnować z podróży lub nie mogą podjąć nauki ze względu na częste wyjazdy służbowe. 

Studia online – jak wyglądają zapisy?

Słuchacz może zarejestrować się na studia, gdy na stronie kierunku widnieje informacja, że aktualnie uczelnia prowadzi rekrutację. Niektóre z kierunków posiadają ograniczoną liczbę miejsc, przez co o przyjęciu zadecydować może kolejność opłat lub zgłoszeń. Po rejestracji słuchacz otrzymuje dane do zalogowania się na swoim koncie na platformie dydaktycznej, za pośrednictwem której odbywa się nauka. Słuchacz może dokonać opłaty jednorazowej, semestralnej lub rozłożyć płatność na 10 równych czesnych. Dzięki takiej możliwości, każdy może wybrać dogodny dla siebie sposób opłaty nie obciążając swojego budżetu.

Studia online – jak wygląda nauka?

Wszystkie kierunki studiów dostępnych w ofercie Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego podzielone są na semestry. Ich ilość uzależniona jest od specyfiki konkretnego kierunku. Każdy z semestrów podzielony jest na bloki tematyczne zawierające wysokiej jakości materiały dydaktyczne. W zależności od danego kierunku, pomoce naukowe udostępniane są jako wykłady, czytelne prezentacje, materiały wideo, ćwiczenia lub testy.

Słuchacz po każdym temacie przystępuje do cząstkowego testu wielokrotnego wyboru. W przypadku uzyskania oceny pozytywnej, może przystąpić do realizacji kolejnego bloku tematycznego. W przeciwnym razie, może przystąpić do testu ponownie lub jeszcze raz zapoznać się z materiałami dydaktycznymi, aby móc dokładniej zapoznać się z zawartymi w ich informacjami.

Praktyki zawodowe

Choć większość kierunków dostępnych na WSKZ można zrealizować w całości online, niektóre z nich przewidują realizację praktyk zawodowych. Szczególnie mowa tu o studiach pedagogicznych, które charakteryzują się wymogami odnośnie zajęć praktycznych. Są one realizowane indywidualnie przez słuchacza – uczelnia nie narzuca placówki, dzięki czemu może on wybrać dogodną lokalizację praktyk. Uczelnia umożliwia także rozłożenie ich w czasie oraz równoczesną realizację teorii i praktyki, dzięki czemu słuchacz może szybciej zdobyć wymagane kwalifikacje.

Każdy słuchacz musi prowadzić i wypełniać swój dziennik praktyk – albo w wersji papierowej, albo elektronicznej. Warto zaznaczyć, że słuchacz nie musi osobiście składać dziennika w siedzibie uczelni. Wystarczy, że wyśle go za pomocą specjalnej zakładki na koncie słuchacza, co również znacznie przyspiesza cały proces.

Test generalny i praca podyplomowa

W trakcie trwania ostatniego semestru studiów, słuchacz po napisaniu i załączeniu pracy podyplomowej na jeden z wybranych tematów, przystępuje do testu generalnego. Po pozytywnym wyniku z testu generalnego, słuchacz zalicza wszystkie semestry studiów. Test składa się z 30 pytań – na 26 z nich słuchacz musi odpowiedzieć poprawnie, aby zaliczyć test. W przeciwnym razie może bezpłatnie ponownie do niego przystąpić.

Pracę dyplomową słuchacz składa w formie elektronicznej za pośrednictwem swojego indywidualnego konta, na którym znajdują się także wszelkie wymogi odnośnie sporządzenia pracy. Po ukończeniu studiów słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych. Dokument ten jest wydany zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.

Studia online czy warto?

Studia podyplomowe przez Internet to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą:

  • zaoszczędzić czas i pieniądze na dojazdach,
  • rozpocząć studia bez oczekiwania na zebranie się grupy,
  • decydować, ile czasu w danym dniu przeznaczą na naukę,
  • zdobyć dodatkowe kwalifikacje i kompetencje z dowolnego miejsca, które posiada dostęp do Internetu.
  • dostosować tempo nauki do własnych preferencji,
  • w szybki i łatwy sposób zdobyć wiedzę z wielu perspektywicznych i pożądanych dziedzin.

Powyższe korzyści sprawiają, że zdecydowanie warto wybrać studia online na Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego, czyli uczelni, która od ponad 20 lat umożliwia edukację na najwyższym poziomie.