Studia podyplomowe Certyfikacja i audyt energetyczny budynków

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-online.pl/kursy/4868105/studia/podyplomowe/certyfikacja-i-audyt-energetyczny-budynkow/src-BlogAudytEnerg

Od kiedy w 2016 roku weszła w życie ustawa o efektywności energetycznej, przedsiębiorcy muszą liczyć się z obowiązkowym audytem energetycznym budynków. Takie kontrole mają sprawdzać działanie firmy, ale też wykrywać nieprawidłowości. Warto też pamiętać, że dzięki kontroli, można również ustalić, gdzie przedsiębiorstwo może wprowadzić zmiany, które poskutkują choćby niższymi rachunkami za energię elektryczną czy cieplną. Zwykle audytami zajmują się osoby, które mają wiedzę z branży energetycznej i budowlanej. Jednak, jeśli chcesz pracować w firmie, która zajmuje się audytami, musisz mieć stosowne kwalifikacje i certyfikaty.

Studia podyplomowe Certyfikacja i audyt energetyczny budynków dają możliwość ich uzyskania. Po ukończeniu tego kierunku będziesz mógł na przykład wykonywać audyty energetyczne, a także uzyskasz uprawnienia do wykonywania ocen energetycznych lokali i budynków mieszkaniowych. Dlatego też studia kierowane są szczególnie do osób, które już pracują w roli inżyniera budownictwa i zajmują się projektowaniem czy wykonawstwem obiektów budowlanych, a także dla osób związanych z przedsiębiorstwem energetycznym. Oczywiście również osoby zarządzające nieruchomościami lub planowaniem w budownictwie, które pracują w administracji państwowej powinny mieć wiedzę w zakresie prowadzenia audytów energetycznych. Podczas tych studiów można nabyć nie tylko wiedzę potrzebną do samodzielnej kontroli i oceny budynku, ale też do sporządzenia charakterystyki energetycznej budynków, termoizolacji, eksploatacji pod katem energooszczędności czy nawet zarządzania energią w budynkach.

Nie da się ukryć, że studia na kierunku certyfikacja i audyt energetyczny budynków mają szeroki program nauczania, dający konkretne uprawnienia. Dlatego wiele osób z nich korzysta, ponieważ dają dość szybką możliwość uzyskania wiedzy i potwierdzenia kwalifikacji stosownym świadectwem. Można się na nie zapisać w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego nawet dzisiaj, ponieważ rekrutacja jest wciąż otwarta. Warto wiedzieć, że studia na tej Uczelni odbywają się online i jest to zgodne z wymogami MNiSW oraz MEN. Choćby z tego powodu wiele osób wybiera tę Uczelnię, ponieważ można oczekiwać tutaj przyjemnego w realizacji, i jednocześnie akceptowanego przez ministerstwo, programu nauczania. Nauka w domu przez internet daje te same korzyści co studia tradycyjne.