Rekrutacja na studia po poprawce z matury – lista najciekawszych kierunków

rekrutacja na studia po poprawce

Zaktualizowano dnia 10 lipca 2024

Poprawka z egzaminu maturalnego może przytrafić się nawet najlepiej przygotowanym uczniom i nie stoi na przeszkodzie w realizacji edukacyjnych planów. Rekrutacja na studia po poprawce z matury to doskonały moment, aby wybrać jeden z perspektywicznych kierunków, których nie brakuje w ofercie naszej Uczelni. Zobacz, które z nich okażą się idealne dla Ciebie!

Rekrutacja na studia w sierpniu 

Jeśli z jakiegoś powodu nie udało Ci się uzyskać pozytywnego wyniku ze wszystkich egzaminów maturalnych w terminie podstawowym, możesz przystąpić do poprawki 20 sierpnia (część pisemna) lub 21 sierpnia (część ustna). Wychodząc naprzeciw potrzebom aspirujących studentów, którzy nie chcą obawiać się o miejsce na wybranym kierunku, nasza Uczelnia umożliwia udział w rekrutacji na studia w sierpniu – bez konieczności oczekiwania na wyniki, które poznasz dopiero 10 września. 

Sprawdź studia psychologiczne

Jeśli zależy Ci na rezerwacji miejsca, napisz na adres kontakt@studia-online.pl. Otrzymasz wówczas szczegółowe instrukcje, co należy zrobić, aby mieć pewność, że podejmiesz naukę na wymarzonych studiach. Warto zaznaczyć, że zapisu na dany kierunek możesz dokonać zawsze, gdy w jego opisie widnieje informacja „Rekrutacja otwarta” – nie ma tutaj ograniczeń czasowych.

Rekrutacja na studia po poprawce z matury – TOP 5 kierunków dostępnych w naszej ofercie

Bez względu na to, czy przystępujesz do rekrutacji na studia we wrześniu, czy też w sierpniu, możesz skorzystać z naszej atrakcyjnej oferty, w której znajdują się zarówno studia licencjackie, jak również studia jednolite magisterskie. Które z nich wybierzesz, aby spełniać swoje plany zawodowe?

rekrutacja na studia poprawka matury

Studia licencjackie z psychologii

Psychologia od lat jest jednym z najbardziej obleganych kierunków studiów I stopnia. W roku szkolnym 2023/2024 na terenie całego kraju zapisało się na nią ponad 42 tysiące uczniów. Odpowiadając na duże zainteresowanie, nasza Uczelnia oferuje nie tylko studia licencjackie Psychologia, ale również wiele modułów specjalnościowych, dzięki którym zdobędziesz ukierunkowaną wiedzę już na starcie edukacyjnej kariery. Nasi studenci mogą wybrać w trakcie nauki m.in.:

Prawo do prestiżu i wysokiej pensji – wybierz prawnicze studia jednolite magisterskie

W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych kierunków od wielu lat znajduje się prawo, a w ubiegłym roku szkolnym zdecydowało się na te prestiżowe studia ponad 23 tysiące chętnych. I nic w tym dziwnego, ponieważ wykształcenie prawnicze to szansa na zdobycie uprawnień do zawodów, które są gwarancją stabilnego i świetnie opłacanego zatrudnienia. Bez względu na to, czy aspirujesz do pracy jako sędzia, notariusz czy radca prawny – rekrutacja na studia jednolite magisterskie Prawo to obowiązkowy krok na edukacyjnej drodze przygotowującej do tej prestiżowej profesji.

Sprawdź studia prawnicze

Rekrutacja na studia we wrześniu – administracja świetny wybór

Rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie, jednak niezmiennie od wielu lat administracja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród absolwentów szkół średnich. Stabilne zatrudnienie, jasny system awansów i liczne dodatki do pensji to tylko kilka z wielu korzyści płynących z podjęcia pracy w zawodzie. Z nami zdobędziesz wykształcenie niezbędne do zdobycia zatrudnienia w administracji publicznej, samorządowej, a także w działach administracji prywatnych firm.

Zapisz się na studia licencjackie Administracja i wybierz jedną z wielu dostępnych specjalności, jak np.:

Sprawdź studia z administracjiclass=

Pedagogika – rekrutacja po poprawce z matury na przyszłościowy kierunek

Braki kadrowe w szkolnictwie przy jednoczesnych regularnych wzrostach wynagrodzeń są bardzo atrakcyjną propozycją, jeśli wiążesz swoją przyszłość zawodową z jedną ze szkół lub placówek edukacyjnych. Studia licencjackie z pedagogiki pozwolą Ci poznać tajniki socjologii, psychologii, filozofii oraz etyki, czyli obszarów niezbędnych do zrozumienia postaw ludzkich.

W trakcie studiów możesz wybrać jeden z wielu modułów specjalnościowych, jak np.:

  • Doradztwo zawodowe i personalne,
  • Opieka żłobkowa,
  • Pedagogika małego dziecka.

Rekrutacja na studia po poprawce z matury – postaw na rozwój i wybierz logistykę

Trudno wyobrazić sobie branżę, która wpływa na niemal wszystkie aspekty naszego życia w takim stopniu, jak logistyka. Ogromny potencjał na rozwój w tej dziedzinie dostrzega coraz większa liczba maturzystów, którzy chcą pracować w dynamicznie rozwijającej się branży. 

Wybierz studia licencjackie z logistyki i zdobądź przygotowanie do pracy związanej m.in. z:

  • handlem elektronicznym,
  • droppshippingiem,
  • automatyzacją procesów,
  • nowoczesnymi technologiami w transporcie.

To tylko jedne z wielu perspektywicznych kierunków, dzięki którym zdobędziesz wykształcenie niezbędne do podjęcia pracy w wymarzonym zawodzie. Zobacz pełną ofertę studiów i wybierz kierunek idealny dla Ciebie. Więcej na temat kierunków znajdziesz w naszym artykule „Najbardziej oblegane kierunki w 2024 roku”.