Poprawiasz maturę w sierpniu i martwisz się, co ze studiami?

poprawa matury w sierpniu a studia

Zaktualizowano dnia 10 lipca 2024

Wybór odpowiedniego kierunku studiów to jedna z najważniejszych decyzji osób po maturze. Co jednak w przypadku, gdy Twoje pierwsze podejście do egzaminu dojrzałości nie poszło zgodnie z planem? Bez obaw – proces rekrutacyjny na naszej Uczelni jest skonstruowany tak, aby umożliwić zapisy na studia również kandydatom, którzy podchodzą do jednego z egzaminów w drugim terminie. Chcesz bez przeszkód kontynuować swoją ścieżkę edukacyjną po pokonaniu początkowych trudności? Poznaj naszą ofertę edukacyjną i dołącz do nas!

Poprawa matury w sierpniu a studia – 3 najczęstsze powody niepowodzeń w pierwszym terminie

Przygotowania do egzaminów maturalnych trwają niemal całą szkołę średnią, a ilość materiału do przyswojenia zaskakuje bardzo często nawet samych nauczycieli. Szczególnie w końcowej fazie roku szkolnego ostatniej klasy osoby prowadzące zajęcia, a także rodzice i bliscy, starają się stworzyć maturzystom jak najlepsze warunki do nauki. Nie zawsze jednak wyniki wszystkich egzaminów mogą okazać się pozytywne – niepowodzenie w pierwszym terminie może być efektem:

  • stresu i presji egzaminacyjnej – nawet świetnie przygotowani uczniowie mogą z tego powodu zapomnieć ważnych informacji;
  • problemów zdrowotnych lub osobistych – jednodniowa niedyspozycja spowodowana problemami zdrowotnymi lub nagłą sytuacją życiową może negatywnie wpłynąć na niekorzystny wynik matury;
  • niewystarczającego przygotowania do egzaminu – brak odpowiedniej strategii nauki lub zbyt późne rozpoczęcie powtarzania materiału bardzo często są powodem słabego wyniku.

Poprawa matury w sierpniu a studia to kwestia, która może budzić Twoje wątpliwości w kontekście planów związanych z rekrutacją i podjęciem wymarzonego kierunku. Jesteśmy Uczelnią uwzględniającą potrzeby wszystkich maturzystów – również tych, którzy na pozytywny wynik muszą poczekać nieco dłużej. 

Nie wiesz, na jaki kierunek się zdecydować? Zobacz nasz artykuł „Jakie studia wybrać w 2024? Opłacalne i przyszłościowe kierunki„, który pomoże Ci podjąć decyzję.

poprawa matury rekrutacja na studia

Poprawka w sierpniu a rekrutacja na studia – bez obaw o edukacyjną przyszłość

Wychodząc naprzeciw potrzebom maturzystów, którym z różnych powodów nie udało się zdać egzaminów w pierwszym terminie, nasza Uczelnia nie wprowadza czasowego limitu rekrutacji. Na każdy z kierunków dostępnych w ofercie możesz zapisać się zawsze, gdy widnieje przy nim informacja „Rekrutacja otwarta”. Warto zaznaczyć, że liczba miejsc może być ograniczona, a o przyjęciu może decydować kolejność zgłoszeń oraz dokonania płatności.

Poprawka w sierpniu a rekrutacja na studia – w jaki sposób zagwarantować sobie spokój związany z wyborem wymarzonego kierunku? Nasza Uczelnia umożliwia rezerwację studiów w momencie, kiedy nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej. Napisz do nas na kontakt@studia-online.pl i otrzymaj szczegółowe instrukcje dotyczące rezerwacji.

Sprawdź studia prawnicze

Poprawka w sierpniu a studia na naszej Uczelni – wiele korzyści

Przystępne terminy rekrutacji oraz możliwość zarezerwowania miejsca na studiach to niejedyne atuty podjęcia studiów na naszej Uczelni. Studia licencjackie WSKZ to przede wszystkim:

  • wysokie standardy kształcenia – otrzymujesz aktualną wiedzę, którą dzielą się wykwalifikowani wykładowcy i specjaliści w swojej dziedzinie z Polski i zagranicy;
  • legitymacja studencka – zyskujesz zniżki m.in. na bilety komunikacji miejskiej oraz wejściówki do obiektów kultury;
  • dostęp do nowoczesnej formy kształcenia – dzięki studiowaniu przy wykorzystaniu metod i technik kształcenia na odległość możesz z łatwością pogodzić naukę z pracą, realizacją hobby czy życiem prywatnym;
  • tytuł i dyplom niezbędny do podjęcia pracy w zawodzie – po ukończeniu studiów otrzymujesz kompletną dokumentację honorowaną na terenie UE, która pozwoli Ci potwierdzić posiadane wykształcenie nawet za granicami kraju.
Sprawdź studia psychologiczne

Poprawka w sierpniu a studia – wybierz jeden z perspektywicznych kierunków

Bez względu na to, czy zdałeś maturę w terminie podstawowym, czy poprawkowym, możesz wziąć udział w rekrutacji na jeden z wielu perspektywicznych kierunków. W naszej ofercie znajduje się m.in.:

Więcej informacji na temat każdego kierunku znajdziesz w opisie studiów.