Obrona cywilna i terytorialna w systemie bezpieczeństwa

Cena: 380 zł 440 zł (czesne)

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 380 PLN

Liczba wpłat: 10
Liczba semestrów: 2

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

Ocena słuchaczy: 194 opinii
9.0
< powrót do oferty

Kierunek studiów: Obrona cywilna i terytorialna w systemie bezpieczeństwa


Rodzaj studiów: studia podyplomowe


Forma studiów: e-learning (online)


Cel: Celem studiów jest przygotowanie wysoko wyspecjalizowanych ekspertów wykwalifikowanych w obronie państwa i zapewnieniu obywatelom bezpieczeństwa zewnętrznego. Ukończenie kierunku umożliwia zdobycie kwalifikacji do pracy w jednostkach administracji publicznej, sektorach samorządu terytorialnego oraz w służbach mundurowych, a także uzyskanie awansu zawodowego w wojskowości.


Czas trwania studiów: 2 semestry


Opis kierunku:

Studia te pozwalają słuchaczom zdobyć wiedzę, umiejętności i zwiększyć kompetencje w zakresie obrony cywilnej i terytorialnej.

Program kształcenia obejmuje zagadnienia odnoszące się do systemu funkcjonowania i procesu transformacji obrony cywilnej w Polsce oraz miejsca, specyfiki i zadań Wojsk Obrony Terytorialnej w Systemie bezpieczeństwa narodowego, w tym w czasie pokoju, kryzysu i wojny.

Studia te umożliwiają zdobycie kwalifikacji do pracy jako m.in. pracownik Sił Zbrojnych RP, Żandarmerii Wojskowej, Narodowych Sił Rezerwowych, Wojska Obrony Terytorialnej, pracownik przedsiębiorstwa z otoczenia sektora wojskowego czy pracownik służb mundurowych.


 Zgodnie z Ustawą dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny (Dz.U. 2022 poz. 655) Wyznaczenie na kolejne stanowisko służbowe oficera od stopnia etatowego majora (komandora podporucznika) uzależnione jest od ukończenia studiów podyplomowych na krajowej uczelni. 

Świadectwo wydawane po ukończeniu studiów podyplomowych jest zgodne z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie dokumentów wydawanych w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego (Dz.U. z 2018 r., poz. 1791 z późn. zm.) wydanym na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018 r., poz. 1668, z późn. zm.).


Zatrudnienie:

Absolwent studiów jest przygotowany do pracy m.in. w: administracji rządowej i samorządowej, agencjach państwowych, podmiotach gospodarczych, organizacjach pozarządowych oraz innych instytucjach, których działalność ma na celu zapewnianie realizacji zadań w obszarze bezpieczeństwa i obronności, w Silach Zbrojnych RP jako (oficer) żołnierz zawodowy pracujących w sztabach i jednostkach wojskowych Wojsk Obrony Terytorialnej, policji czy służbie granicznej.


Adresaci:

Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych (co najmniej I stopnia), którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i już pracują lub zamierzają podjąć pracę w strukturach mundurowych oraz instytucjach zajmujących się bezpieczeństwa państwa, w tym w szczególności do obecnych i przyszłych:

- pracowników administracji rządowej, samorządowej oraz specjalnej, bezpośrednio wykonujących zadania związane z ochroną ludności,

- żołnierzy i funkcjonariuszy grup dyspozycyjnych zajmujących się zawodowo i ochotniczo niesieniem pomocy w sytuacjach zagrożeń,

- specjalistów przedsiębiorstw państwowych i komercyjnych, realizujących zadania ochronne i obronne,

- kadr przedsiębiorstw państwowych i komercyjnych, realizujących zadania ochronne i obronne,

- nauczycieli przedmiotów związanych z edukacją dla bezpieczeństwa,

- absolwentów uczelni, którzy chcieliby uzyskać nową specjalność zawodową.

| Pobierz program studiów