Przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci

Cena: 360 zł 420 zł (czesne)

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 360 PLN

Liczba wpłat: 10
Liczba semestrów: 2

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

Ocena słuchaczy: 217 opinii
8.8
< powrót do oferty

Kierunek studiów: Przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci


Rodzaj studiów: studia podyplomowe


Z wykorzystaniem metod kształcenia: online (e-learning)


Cel: Celem studiów jest wyposażenie w wiedzę i umiejętności niezbędne do rozpoznawania i przeciwdziałania przemocy wobec dzieci, a także podniesienie kwalifikacji osób działających na rzecz zwiększenia poczucia bezpieczeństwa ucznia w szkole i środowisku rodzinnym.


Czas trwania studiów: 2 semestry


Opis kierunku: 

Kierunek skoncentrowany jest na przekazaniu słuchaczom szczegółowej wiedzy i umiejętności w zakresie diagnozowania ryzyka wystąpienia przemocy wobec dzieci zarówno w środowisku rodzinnym, jak i instytucjach oświatowych.

Studia podyplomowe na kierunku Przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci zapoznają słuchaczy z wiedzą z zakresu prawa oraz z praktyką przeciwdziałania przemocy; wyposażają w umiejętności interpersonalne konieczne do pracy z osobami doświadczającymi przemocy oraz jej sprawcami. Słuchacze nabędą ponadto kompetencje dotyczące dokonywania diagnozy sytuacji i zjawisk będących przyczyną przemocy; stosowania metod, technik i środków interwencji wobec sprawców przemocy; organizowania świadczenia pomocy psychologicznej dziecku krzywdzonemu oraz ewaluacji podejmowanych działań służących rozwiązywaniu problemów w zakresie przeciwdziałania przemocy.

Ukończenie kierunku umożliwia absolwentom podniesienie standardów pracy instytucji i osób fizycznych udzielających pomocy dzieciom jako ofiarom przemocy domowej i instytucjonalnej.

Świadectwo wydawane po ukończeniu studiów podyplomowych jest zgodne z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie dokumentów wydawanych w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego (Dz.U. z 2018 r., poz. 1791 z późn. zm.) wydanym na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018 r., poz. 1668, z późn. zm.).


Adresaci: Studia są adresowane do osób zajmujących się szeroko rozumianą przemocą wobec dzieci, w szczególności do absolwentów studiów prawniczych, pedagogicznych, psychologicznych, resocjalizacyjnych, kryminologicznych, administracyjnych.


Grupą docelową stanowią również:

- nauczyciele, wychowawcy i pedagodzy pracujący na wszystkich szczeblach systemu edukacji,

- osoby zatrudnione w ośrodkach interwencji kryzysowej,

- pracownicy: socjalni, domów pomocy i ośrodków wsparcia, placówek opiekuńczo wychowawczych i poradni psychologiczno-pedagogicznych,

- lekarze rodzinni, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni,

- asystenci rodziny, opiekunowie domowi, asystenci osób niepełnosprawnych,

- policjanci, strażnicy miejscy,

- wolontariusze organizacji pomocowych i pozarządowych oraz kościołów i związków wyznaniowych działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.