Back-end developer Python

Cena: 500 zł 560 zł (czesne)

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 500 PLN

Liczba wpłat: 10
Liczba semestrów: 2

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

Ocena słuchaczy: 162 opinii
8.4
< powrót do oferty

Kierunek studiów: Back-end developer: Python


Rodzaj studiów: studia podyplomowe


Forma studiów: niestacjonarne (e-learning/samokształcenie)


Cel: Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do pracy na stanowisku back-end developera (Python).


Czas trwania studiów: 2 semestry


Opis kierunku:

Osoba pracująca na stanowisku back-end developera odpowiada za tworzenie oprogramowania strony czy też aplikacji, które uruchamia się na serwerze. Jest odpowiedzialna za implementację oczekiwanych funkcjonalności oraz architekturę serwerowego zaplecza, uwzględniającą aspekty poza-funkcjonalne, takie jak np. bezpieczeństwo czy wydajność.

Specjaliści w dziedzinie back-end developmentu należą do jednych z najbardziej poszukiwanych i najlepiej opłacanych osób z branży. Dodatkowo nauka back-endu to konieczny element w rozwoju zawodowym każdego front-end developera, który chciałby wiedzieć, jak zostać full-stack developerem.

Praca na back-endzie nie przekłada się bezpośrednio na efekty widoczne dla użytkownika końcowego, w związku z czym można odnieść wrażenie, nie ma on większego znaczenia. Jest to jednak błędna percepcja.  Back-end development, na który składa się architektura oprogramowania strony serwerowej, użyte technologie, bezpieczeństwo oraz zapewnienie możliwości przyszłego rozwoju definiuje w znacznej mierze powodzenie i sukces przedsięwzięcia/projektu IT.

Python jest językiem programowania starającym się zawrzeć w sobie najlepsze rozwiązania i intencje innych języków, które pojawiły się i były udoskonalane w przeciągu ostatniego dwudziestolecia; oferuje nieograniczone możliwości i jednocześnie umożliwia bardzo szybką pracę, ma prostą, przejrzystą składnię i jest stosunkowo łatwy do opanowania.

Uczestnik kierunku w trakcie kształcenia nabywa wiedzę i umiejętności z zakresu back-end w języku Python (począwszy od wiedzy podstawowej skończywszy na stworzeniu aplikacji).

Program studiów obejmuje m.in.: postawy programowania w Pythonie, zaawansowany Python, bazy danych, framework Django, Javascript i jQuerty, bazy danych z uwzględnieniem frameworku Django, automatyczny panel administracyjny i kontrola dostępu, REST.

Absolwent studiów posiada umiejętności związane z komunikowaniem się z bazą danych MySQL, w konsekwencji potrafi przechowywać dane. Potrafi napisać i przetestować kod, przy pomocy którego może tworzyć strony internetowe lub aplikacje w oparciu o JavaScript.

Absolwent studiów przygotowany jest do pracy na stanowisku back-end developera, a co za tym idzie:

- rozumie cele witryny i potrafi dopasować do niej skuteczne rozwiązanie;

- potrafi przechowywać dane w sposób zapewniający ich wyświetlanie tylko tym użytkownikom, którzy powinni mieć do nich dostęp;

- ponosi odpowiedzialność za rozwój systemu przetwarzania płatności, takiego jak przyjmowanie danych, bezpieczne przechowywanie tych informacji i pobieranie opłat za tę płatność;

- zarządza zasobami interfejsów API, które działają na różnych urządzeniach;

- może być zaangażowany w architekturę systemu i analizy danych naukowych;

- ponosi odpowiedzialność za uporządkowanie logiki systemu działającego na różnych urządzeniach, angażuje się w tworzenie struktur lub architektury, aby ułatwić programowanie;

- posiada umiejętność implementacji algorytmów i rozwiązywania problemów związanych z systemem.


Świadectwo wydawane po ukończeniu studiów podyplomowych jest zgodne z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie dokumentów wydawanych w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego (Dz.U. z 2018 r., poz. 1791 z późn. zm.) wydanym na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018 r., poz. 1668, z późn. zm.).

Adresaci:

Studia adresowane są do wszystkich osób chcących pracować na stanowisku back-end developera (Python) w tym także dla osób nieposiadających doświadczenia w programowaniu ani wykształcenia w podobnym kierunku.