Dietetyka w sporcie i rekreacji


Cena:  400 zł (czesne)

 

Dziś 6% taniej 430 PLN


ilość wpłat: 102 semestry
Ocena słuchaczy:9.0
160 opinii

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej


Kierunek studiów: Dietetyka w sporcie i rekreacji


Rodzaj studiów: studia podyplomowe


Forma studiów: e-learning (online)


Cel:

Studia podyplomowe na kierunku Dietetyka w sporcie i rekreacji mają na celu - przekazanie słuchaczowi wiedzy oraz umiejętności w zakresie rekomendacji dietetycznych dla osób uprawiających sport i rekreacyjną aktywność fizyczną, w tym oceny i planowania żywienia oraz strategii dietetycznych i suplementacyjnych; przygotowanie do prowadzenia doradztwa żywieniowego dla osób podejmujących aktywność fizyczną rekreacyjną oraz sportową, a także dla osób modelujących sylwetkę ciała.


Czas trwania studiów: 2 semestry


Opis kierunku:

W ramach ww. specjalności studenci nabywają wiedzę z zakresu zdrowego żywienia i poradnictwa żywieniowego, wpływu diety na samopoczucie, dostosowania żywienia do wysiłku oraz żywienia w sporcie i rekreacji.

Program kształcenia skupiony jest na przekazaniu słuchaczowi kompleksowej wiedzy i umiejętności potrzebnych do:

- oceny sposobu żywienia i stanu odżywiania w różnych dyscyplinach sportowych z uwzględnieniem indywidualnych uwarunkowań;

- tworzenia indywidualnych planów żywieniowych dla osób aktywnych fizycznie na poziomie rekreacyjnym jak i profesjonalnym, mających na celu przygotowanie organizmu do określonego wysiłku fizycznego oraz sprzyjającego regeneracji organizmu po wysiłku;

- dostosowania diety i suplementacji do stanu zdrowia, posiadanej kondycji fizycznej oraz rodzaju uprawianej aktywności fizycznej;

- prowadzenia działalności edukacyjnej z zakresu żywienia oraz metod badania wydolności organizmu;

- konstruowania właściwych programów dietetycznych w odnowie biologicznej u osób aktywnych fizycznie, sportowców wyczynowych, czy doboru diety dla osób pragnących prowadzić zdrowy styl życia oraz dbających o swoje zdrowie i wygląd.


Zatrudnienie:

Ukończenie kierunku Dietetyka w sporcie i rekreacji daje możliwość zatrudnienia w: ośrodkach sportowych, rekreacyjnych i rehabilitacyjnych (m.in. klubach fitness i siłowniach), salonach kosmetycznych, SPA, gabinetach odnowy biologicznej, sanatoriach, uzdrowiskach, placówkach turystycznych, firmach zajmujących się produkcją żywności lub suplementów diety oraz instytucjach naukowo-badawczych i ośrodkach badawczo-rozwojowych. Absolwenci kierunku mogą także założyć własną działalność gospodarczą w zakresie poradnictwa żywieniowego (indywidualnego i zbiorowego).


Adresaci:

Studia te adresowane są do osób zainteresowanych tematyką dietetyki w sporcie i rekreacji; dietetyków, lekarzy, sportowców, fizjoterapeutów oraz osób nastawionych na prowadzenie poradnictwa żywieniowego w sporcie i rekreacji.