< powrót do oferty
Kierunek studiów: Terapia zajęciowa z arteterapią
Rodzaj studiów: studia podyplomowe
Z wykorzystaniem metod kształcenia: online (e-learning)
Cel:
Celem studiów jest przekazanie słuchaczom wiedzy i umiejętności w zakresie:
- pracy terapeutycznej odnoszącej się do wspierania rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych, przejawiających różnorodne dysfunkcje psychofizyczne i społeczne, w instytucjach edukacyjnych,
- samodzielnego prowadzenia zajęć z wykorzystaniem różnych metod związanych z terapią przez sztukę.
Czas trwania: 3 semestry
Opis kierunku:
Studia przygotowują do prowadzenia zajęć z arteterapii i terapii zajęciowej z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w placówkach resortu edukacji, instytucjach samorządowych i organizacjach pozarządowych, placówkach pomocowych, gdzie stanowisko to jest wymagane m.in. placówki oświatowe, domy pomocy społecznej, ośrodki terapeutyczne, świetlice socjoterapeutyczne, kluby seniora, placówki resocjalizacyjne czy ośrodki interwencji kryzysowej.
Absolwenci studiów posiadają wiedzę pedagogiczną, psychologiczną i specjalistyczną z zakresu:
- metod oraz form terapii zajęciowej i arteterapii,
- planowania oraz realizowania indywidualnego i grupowego programu pracy z zastosowaniem różnorodnych, odpowiednio dobranych metod terapii zajęciowej,
- projektowania i modyfikowania zajęć w zależności od potrzeb oraz możliwości funkcjonalnych uczestników.
Absolwenci kierunku posiadają ponadto umiejętność prowadzenia zajęć terapeutycznych, rehabilitacyjnych, korekcyjno-wyrównawczych z zastosowaniem terapii zajęciowej w pracy z osobami z niepełnosprawnością umysłową, dysfunkcjami narządu ruchu, wzroku, słuchu, chorobami przewlekłymi oraz osobami niedostosowanymi społecznie.
Adresaci:
Studia te adresowane są do szerokiego kręgu odbiorców pragnących nabyć kompetencje z zakresu terapii zajęciowej i arteterapii, w tym m.in.: nauczycieli, pedagogów, terapeutów, pracowników socjalnych, pracowników służby zdrowia, instytucji działających na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych.
Zatrudnienie:
Studia podyplomowe na ww. kierunku umożliwiają podjęcie pracy w m.in.: placówkach edukacyjnych, placówkach pomocowych, dziennych domach pomocy społecznej, środowiskowych domach pomocy społecznej, klubach seniora, organizacjach pozarządowych prowadzących zajęcia z terapii zajęciowej, świetlicach socjoterapeutycznych, placówkach resocjalizacyjnych oraz ośrodkach interwencji kryzysowej.
×1 / 1
2 / 2