Bezpieczeństwo antyterrorystyczne

Cena: 380 zł 440 zł (czesne)

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 380 PLN

Liczba wpłat: 10
Liczba semestrów: 2

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

Ocena słuchaczy: 159 opinii
8.8
< powrót do oferty

Kierunek studiów: Bezpieczeństwo antyterrorystyczne


Rodzaj studiów: studia podyplomowe


Forma studiów: e-learning (online)


Cel: 

Celem studiów jest przygotowanie absolwentów do podejmowania zatrudnienia na stanowiskach w administracji państwowej i samorządowej związanych z profilaktyką i prewencją antyterrorystyczną oraz odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju.


Czas trwania studiów: 2 semestry


Opis kierunku: 

Program wskazanego kierunku skoncentrowany jest na przekazaniu specjalistycznej wiedzy z zakresu historii i ewolucji terroryzmu, jego typologii oraz sposobów identyfikowania  i przeciwdziałania zagrożeniom. Słuchacz zostanie zapoznany z rodzajami organizacji terrorystycznych oraz obszarami ich działań, strukturą i funkcjonowaniem systemu bezpieczeństwa antyterrorystycznego RP, w tym w sytuacjach zagrożenia terrorystycznego. Ponadto absolwent pozna aspekty organizacyjno-prawne przeciwdziałania i zwalczania terroryzmu w Polsce, Europie i na świecie, a także będzie potrafił dokonywać analiz zamachów terrorystycznych i operacji antyterrorystycznych.

Świadectwo wydawane po ukończeniu studiów podyplomowych jest zgodne z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie dokumentów wydawanych w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego (Dz.U. z 2018 r., poz. 1791 z późn. zm.) wydanym na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018 r., poz. 1668, z późn. zm.).


Adresaci:

Studia skierowane są do absolwentów studiów wyższych w tym w szczególności do osób pracujących lub zamierzających podjąć zatrudnienie jako kadra cywilna lub mundurowa na stanowiskach związanych z kierowaniem zespołami pracowników w instytucjach, organach państwowych i samorządowych oraz firmach prywatnych zajmujących się organizowaniem, zabezpieczaniem oraz edukowaniem z zakresu bezpieczeństwa antyterrorystycznego; w wojsku, policji, służbie więziennej, straży granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, służbie celnej, Straży Ochrony Kolei, straży miejskiej, agencjach ochrony mienia, a także w organizacjach międzynarodowych.

| Pobierz program studiów