< powrót do oferty
Kierunek studiów: Neurorehabilitacja
Rodzaj studiów: studia podyplomowe
Forma studiów: e-learning (online)
Cel: Celem studiów jest przygotowanie uczestników do pracy z pacjentami neurologicznymi przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć neuronauk w praktyce edukacyjnej, psychologicznej i klinicznej.
Czas trwania studiów: 2 semestry
Opis kierunku:
Kierunek Neurorehabilitacja umożliwia uzyskanie wykształcenia i przygotowanie zawodowe niezbędne do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi.
Program kształcenia obejmuje treści związane z najczęściej występującymi schorzeniami neurologicznymi (dysleksja, ADHD, autyzm, zaburzenia językowe, tiki, zaburzenia obsesyjno - kompulsyjne, agresja, zaburzenia na skutek uszkodzenia mózgu w wyniku urazów mechanicznych i chorób), związanymi z nimi dysfunkcjami oraz problemami, ich diagnostyką oraz terapią.
Absolwent kierunku potrafi samodzielnie programować i prowadzić zajęcia rehabilitacyjne pacjentów neurologicznych w tym m.in.:
- osób po udarach mózgu, z uszkodzeniami pourazowymi mózgu i rdzenia kręgowego oraz z innymi schorzeniami ośrodkowego układu nerwowego (OUN);
- ze schorzeniami obwodowego układu nerwowego i neurodegeneracyjnymi (choroba Alzheimera, Parkinsona);
- ze stwardnieniem rozsianym.
Posiada ponadto wiedzę i umiejętności niezbędne do kształtowania, podtrzymywania i przywracania sprawności pacjentów neurologicznych, utraconej wskutek chorób lub urazów osób w różnym wieku.
Świadectwo wydawane po ukończeniu studiów podyplomowych jest zgodne z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie dokumentów wydawanych w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego (Dz.U. z 2018 r., poz. 1791 z późn. zm.) wydanym na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018 r., poz. 1668, z późn. zm.).
Zatrudnienie:
Ukończenie studiów daje możliwość zatrudnienia w publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia, mających kontakt z pacjentami, u których występują problemy o podłożu neurologicznym; ośrodkach dla osób niepełnosprawnych oraz w sporcie.
Adresaci:
Studia adresowane są przede wszystkim do osób:
- posiadających wykształcenie medyczne (lekarzy, pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych), pedagogiczne (nauczycieli, pedagogów specjalnych) i biologiczne;
- terapeutów zajęciowych, fizjoterapeutów;
- opiekunów osób chorych.
Słuchaczami studiów mogą być osoby, które ukończyły co najmniej studia I stopnia tj. licencjackie.
| Pobierz program studiów
×1 / 1
2 / 2