Back-end developer: PHP

Cena: 580 zł 640 zł (czesne)

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 580 PLN

Liczba wpłat: 10
Liczba semestrów: 2

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

Ocena słuchaczy: 195 opinii
8.9
< powrót do oferty

Kierunek studiów: Back-end developer: PHP


Rodzaj studiów: studia podyplomowe


Forma studiów: e-learning (online)


Cel: Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do pracy na stanowisku back-end developera (PHP).


Czas trwania studiów: 2 semestry


Opis kierunku:

Osoba pracująca na stanowisku back-end developera odpowiada za tworzenie oprogramowania strony czy też aplikacji, które uruchamia się na serwerze. Jest odpowiedzialna za implementację oczekiwanych funkcjonalności oraz architekturę serwerowego zaplecza, uwzględniającą aspekty pozafunkcjonalne, takie jak np. bezpieczeństwo czy wydajność.

Specjaliści w dziedzinie back-end developmentu należą do jednych z najbardziej poszukiwanych i najlepiej opłacanych osób z branży. Dodatkowo nauka back-endu to konieczny element w rozwoju zawodowym każdego front-end developera, który chciałby wiedzieć, jak zostać full-stack developerem.

Praca na back-endzie nie przekłada się bezpośrednio na efekty widoczne dla użytkownika końcowego, w związku z czym można odnieść wrażenie, nie ma on większego znaczenia. Jest to jednak błędna percepcja.  Back-end development, na który składa się architektura oprogramowania strony serwerowej, użyte technologie, bezpieczeństwo oraz zapewnienie możliwości przyszłego rozwoju definiuje w znacznej mierze powodzenie i sukces przedsięwzięcia/projektu IT.

Uczestnik kierunku w trakcie kształcenia nabywa wiedzę i umiejętności z zakresu back-endu w języku PHP oraz poznaje największy framework funkcjonujący w PHP, czyli Symfony. PHP jest językiem bardzo powszechnie stosowanym, a co za tym idzie popyt na profesjonalnych programistów, którzy wiedzą, jak go stosować jest od lat wysoki. Jest on stosunkowo prosty do nauki od podstaw, dobrze się skaluje. Stosują go zarówno początkujący programiści do tworzenia prostych projektów, jak i doświadczeni do tworzenia zaawansowanych i rozbudowanych aplikacji.

Program studiów obejmuje m.in.: podstawy PHP, zaawansowane PHP, Programowanie OOP przy użyciu PHP, bazy danych (PDO), Javascript, Javascript – DOM, jQuery, TDD w PHP oraz Symfony.

Absolwent studiów przygotowany jest do pracy na stanowisku back-end developera, a co za tym idzie:

- rozumie cele witryny i potrafi dopasować do niej skuteczne rozwiązanie;

- potrafi przechowywać dane w sposób zapewniający ich wyświetlanie tylko tym użytkownikom, którzy powinni mieć do nich dostęp;

- ponosi odpowiedzialność za rozwój systemu przetwarzania płatności, takiego jak przyjmowanie danych, bezpieczne przechowywanie tych informacji i pobieranie opłat za tę płatność;

- zarządza zasobami interfejsów API, które działają na różnych urządzeniach;

- może być zaangażowany w architekturę systemu i analizy danych naukowych;

- ponosi odpowiedzialność za uporządkowanie logiki systemu działającego na różnych urządzeniach, angażuje się w tworzenie struktur lub architektury, aby ułatwić programowanie;

- posiada umiejętność implementacji algorytmów i rozwiązywania problemów związanych z systemem.

Świadectwo wydawane po ukończeniu studiów podyplomowych jest zgodne z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie dokumentów wydawanych w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego (Dz.U. z 2018 r., poz. 1791 z późn. zm.) wydanym na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018 r., poz. 1668, z późn. zm.).


Adresaci:

Studia adresowane są do wszystkich osób chcących pracować na stanowisku back-end developera (PHP) w tym także dla osób nieposiadających doświadczenia w programowaniu ani wykształcenia w podobnym kierunku.