< powrót do oferty
Kierunek studiów: Specjalista ds. zarządzania rehabilitacją (Reha-manager)
Rodzaj studiów: studia podyplomowe
Forma studiów: e-learning (online)
Cel:
Celem studiów jest przygotowanie specjalistów do zarządzania rehabilitacją osób z niepełnosprawnością; przekazanie wiedzy dotyczącej specyfiki zarządzania procesem rehabilitacji oraz doskonalenie praktycznych umiejętności dotyczących koordynowania i prowadzenia osoby z niepełnosprawnością przez wszystkie etapy rehabilitacji.
Czas trwania studiów: 2 semestry
Opis kierunku:
Program studiów obejmuje między innymi zagadnienia z zakresu: prawa (zabezpieczenia społecznego, administracyjnego i cywilnego), anatomii, fizjologii, patofizjologii, psychologii, rehabilitacji medycznej, zawodowej i społecznej, rynku pracy oraz zarządzania procesem rehabilitacji.
Absolwent studiów posiada kwalifikacje pozwalające na zarządzanie procesem rehabilitacji klienta/pacjenta; potrafi sprawnie, skutecznie i całościowo zadbać o potrzeby osób wymagających rehabilitacji. Ma świadomość wagi procesu, wie czemu służy i dlaczego warto go realizować.
Świadectwo wydawane po ukończeniu studiów podyplomowych jest zgodne z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie dokumentów wydawanych w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego (Dz.U. z 2018 r., poz. 1791 z późn. zm.) wydanym na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018 r., poz. 1668, z późn. zm.).
Adresaci:
Studia adresowane są w szczególności do:
- psychologów i pedagogów społecznych, pracowników instytucji zabezpieczenia społecznego, specjalistów w dziedzinach społecznych, prawnych i medycznych;
- osób posiadających doświadczenie w kontakcie z osobą z niepełnosprawnością w rodzinie lub poprzez pracę;
- pracowników zajmujących się bezpieczeństwem i higieną pracy;
- przedstawicieli rad pracowniczych i osób niepełnosprawnych, menedżerów ds. zasobów ludzkich;
- lekarzy medycyny pracy oraz lekarzy specjalistów rehabilitacji medycznej, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek oraz pielęgniarzy.
| Pobierz program studiów
×1 / 1
2 / 2