Coaching zdrowia i żywienia


Cena:  470 zł (czesne)

 

Dziś 6% taniej 500 PLN


ilość wpłat: 102 semestry
Ocena słuchaczy:8.7
211 opinii

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej


Kierunek studiów: Coaching zdrowia i żywienia


Rodzaj studiów: studia podyplomowe


Forma studiów: e-learning (online)


Cel:

Studia podyplomowe na kierunku Coaching zdrowia mają na celu przekazanie słuchaczowi wiedzy oraz umiejętności z zakresu stosowania technik i narzędzi coachingowych oraz przygotowanie do sprawnego i profesjonalnego korzystania z narzędzi dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia; poszerzenie wiedzy słuchacza w tematyce motywacji, wspierania klienta w zdobyciu pewności siebie oraz osiągania wyznaczonych celów.


Czas trwania studiów: 2 semestry


Opis kierunku:

Program kształcenia skupiony jest na przekazaniu słuchaczowi kompleksowej wiedzy i umiejętności wymaganych do tworzenia planów związanych ze skutecznym rozwiązywaniem problemów w obszarze zdrowia i żywienia; obejmuje treści w zakresie metodologii coachingu, zgodnego ze standardami i etyką ICF, procesu coachingowego, psychologicznego procesu zmiany, coachingu integralnego, poszczególnych specjalizacji coachingu zdrowia, coachingu psychosomatycznego, coachingu stylu życia, coachingu dietetycznego, coachingu relacji, coachingu filozoficznego i sensu życia.

Słuchacze zdobywają umiejętności prowadzenia sesji coachingowych i zapoznają się z prawidłową postawą coacha. Kierunek ten ma znaczący wpływ na rozwój osobisty. Stanowi dobrą propozycję dla osób, które pragną rozwijać swoją działalność jako specjalisty lub poszukują inspiracji do zmian.

Absolwenci studiów potrafią wspierać swojego klienta/pacjenta w zdobywaniu pewności siebie, wzmocnieniu zaangażowania i motywacji do zmiany oraz realizowaniu procesu dochodzenia do własnych, skutecznych rozwiązań w obszarze zdrowia i żywienia.


Adresaci:

Studia adresowane są do osób zainteresowanych tematyką coachingu zdrowia; osób, które chcą zacząć pracować jako coach zdrowia, trener zdrowia, coach dietetyczny; psychologów, psychoterapeutów i terapeutów; specjalistów pracujących w sektorach doradztwa i rozwoju personalnego; pracowników instytucji i organizacji zajmujących się profilaktyką i promocją zdrowia; osób, które chcą wykorzystać coaching w pracy z pacjentem, w tym: lekarzy, dietetyków, edukatorów w cukrzycy, rehabilitantów, pielęgniarek, podologów i kosmetologów.