Księgowość i płace w przedsiębiorstwie

Cena: 400 zł (czesne)

Dziś 6% taniej - 430 PLN

Liczba wpłat: 10
Liczba semestrów: 2

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

Ocena słuchaczy: 240 opinii
9.0
< powrót do oferty

Kierunek studiów: Księgowość i płace w przedsiębiorstwieRodzaj studiów:
studia podyplomoweForma studiów:
 e-learning (online)Cel:

Celem studiów jest: wyposażenie słuchaczy w wiedzę z zakresu prawa podatkowego, księgowości, a także ubezpieczeń społecznych; poznanie szerokiego zasobu wiadomości w obszarze metod i technik organizacji systemu płac w przedsiębiorstwie. Ponadto kierunek umożliwia wykształcenie umiejętności w taki sposób, aby absolwent był wyposażony w pełni profesjonalną oraz kompleksową wiedzę w kontekście realizacji zadań należących do pracowników działów księgowych i kadrowych.Czas trwania:
2 semestryOpis kierunku:

Program kształcenia powstał w oparciu o aktualną wiedzę teoretyczną i praktyczną w obszarze księgowości oraz systemów płac w przedsiębiorstwach. Zakres merytoryczny studiów uwzględnia zagadnienia dotyczące: prowadzenia dokumentacji kadrowo-płacowej, naliczania wynagrodzeń pracowniczych wynikających z umów o pracę, obsługi pracowników w zakresie bieżących spraw płacowych, zasad prowadzenia księgowości oraz prawa podatkowego. W trakcie studiów słuchacz pozna mechanizmy, zasady i techniki prowadzenia księgowości oraz płac w przedsiębiorstwie, a także dokumentacji z nimi związanej.

Absolwent studiów zna zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz ewidencji podatkowych w przedsiębiorstwie. Posiada wiedzę na temat rozliczeń z pracownikami oraz ich ujęcia w prawie bilansowym i podatkowym, a także umiejętności prowadzenia prawidłowych rozliczeń publiczno-prawnych. Potrafi wykorzystać wiadomości zdobyte w trakcie trwania studiów do rozwiązywania problemów występujących w praktyce.Adresaci:

Studia skierowane są do osób, które chcą przygotować się do wykonywania funkcji pracownika biura rachunkowego, działów księgowo-płacowych przedsiębiorstw, analityków finansowych, a także wszystkich osób, których ścieżka zawodowa przewiduje wykonywanie zadań w zakresie księgowości i płac w przedsiębiorstwach.

Pobierz program kierunku