< powrót do oferty
Kierunek studiów: Mediacje rodzinne i podstawy pomocy psychologicznej dla rodziny
Rodzaj studiów: studia podyplomowe
Forma studiów: e-learning (online)
Cel: Celem studiów jest kształcenie w zakresie mediacji rodzinnych oraz pomocy psychologicznej w pracy z rodzinami, przydatne zarówno w poszukiwaniu: konstruktywnych rozwiązań konfliktów pomiędzy rodzicami, pomocy w wypracowaniu porozumienia mającego na celu ochronę więzi rodzinnych w drodze mediacji sądowych i pozasądowych, jak i udzielania pomocy rodzicom w odniesieniu do zachowań problemowych dzieci.
Czas trwania studiów: 2 semestry
Opis kierunku:Program zajęć umożliwia uzyskanie wiedzy na temat dynamiki konfliktów i ich rozwiązywania, wiedzy z zakresu prawa cywilnego i karnego dotyczącej stosowania procedur mediacyjnych w Polsce, zapewnia także kształcenie umiejętności praktycznych w zakresie negocjacji, mediacji i facylitacji.
Studia dają mają możliwość zdobycia zarówno aktualnej wiedzy, jak i rozwoju praktycznych umiejętności dotyczących rozwiązywania wybranych trudności występujących w rodzinie w tym m.in. trudności dotyczących konfliktów rozwodowych i porozwodowych, opieki nad dziećmi, podziału zadań rodzicielskich, zmian wzorców funkcjonowania rodzinnego, uzależnienia, zaburzeń rozwojowych i zaburzeń odżywiania dzieci i młodzieży, niepełnosprawności.
Świadectwo wydawane po ukończeniu studiów podyplomowych jest zgodne z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie dokumentów wydawanych w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego (Dz.U. z 2018 r., poz. 1791 z późn. zm.) wydanym na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018 r., poz. 1668, z późn. zm.).
Adresaci:Studia są adresowane do osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy oraz doskonaleniem swoich umiejętności z zakresu mediacji rodzinnych i podstaw pomocy psychologicznej psychologów, pedagogów, pracowników socjalnych, adwokatów, radców prawnych, sędziów w stanie spoczynku, notariuszy, kuratorów, socjologów, terapeutów, pracowników placówek oświatowych: szkół, przedszkoli, pracowników ośrodków pomocy rodzinie i pomocy społecznej MOPS, GOPS, PCPR.
| Pobierz program studiów
×1 / 1
2 / 2