Wychowanie fizyczne z edukacją zdrowotną kwalifikacje

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-online.pl/kursy/4867572/studia/podyplomowe/wychowanie-fizyczne-z-edukacja-zdrowotna/src-BlogWychFizyczne

Niestety w każdym miesiącu do lekarzy podstawowej opieki medycznej trafia coraz więcej otyłych dzieci. Jest to ogromny problem, ponieważ otyłość prowadzi do wielu ciężkich chorób. Ponadto u dzieci jest o tyle problematyczne, że młode i wciąż rosnące ciało nie może się rozwijać prawidłowo. Co można z tym zrobić? Przekonanie dzieci, że jedzenie chipsów na obiad jest złym pomysłem nie jest łatwe. Ale jeśli w szkołach wprowadzi się zajęcia z edukacji zdrowotnej być może część uczniów zmieni swoje złe nawyki żywieniowe na lepsze. Dlatego właśnie szkoły szukają nauczycieli, którzy nie tylko uczą przedmiotów jak biologia czy wychowanie fizyczne, na których porusza się te tematy, ale też takich, którzy już mają kompetencje w dziedzinie zdrowia i mogą osobno prowadzić zajęcia z edukacji zdrowotnej.

Dyrektor może zwołać apel raz na jakiś czas i podczas niego nauczać o edukacji zdrowotnej czy też prowadzić ją jako zajęcia dodatkowe. Nauczyciele na przykład wychowania fizycznego na swoich lekcjach mogą też omawiać zdrowe odżywianie i sposoby na zachowanie zdrowej sylwetki. Mogą też w ramach lekcji pokazywać ćwiczenia, które są odpowiednie zarówno dla osób z chorymi stawami, otyłymi, chorującymi na poważne schorzenia i zdrowych. Taki podział ćwiczeń przyda się uczniom nawet w przyszłości, gdy będą chcieli podjąć aktywność fizyczną nawet jako dorosłe osoby.

Zatem lekcje wychowania fizycznego nie muszą polegać tylko na graniu w piłkę i wykonywaniu ćwiczeń na czas i ocenę. Jak nauczyciel może zdobyć odpowiednie kwalifikacje? Nie da się ukryć, że w placówkach oświatowych najważniejsze do pracy są uzyskane kwalifikacje zawodowe. Wymaga tego Minister Edukacji Narodowej i dyrektor nie ma zbyt wielkiego pola do popisu ustalając kryteria przyjęcia nauczycieli. Osoby, które chcą uczyć wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej muszą mieć więc w tym zakresie wiedzę i dyplom.

Z dziedziny wychowanie fizyczne z edukacją zdrowotną kwalifikacje można zdobyć kończąc na przykład studia podyplomowe online w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Na tej Uczelni może studiować każda osoba, która ukończyła już studia wyższe. Jest to również świetne miejsce do podjęcia studiów nauczycielskich, ponieważ ta placówka nie ma problemów z dostosowaniem się do zmian wprowadzanych przez MEN i MNiSW, a wręcz z nimi ściśle współpracuje i realizuje program zajęć dostosowany do aktualnych wymogów.