Studia podyplomowe Rachunkowość budżetowa i finanse publiczne

Zaktualizowano dnia 22 marca 2021

W trosce o swoje wykształcenie i kwalifikacje wiele osób decyduje się na zapisanie się na dodatkowe studia podyplomowe. Dlatego w tym miejscu warto wspomnieć o Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego, która oferuje mnóstwo ciekawych kierunków, umożliwiających pełne podjęcie lepiej płatnej i ciekawszej pracy. Uczelnia została założona w 2001 roku. Postęp technologiczny umożliwił realizowanie zajęć w trybie online. E-learning pozwala na zdobywanie wykształcenia bez konieczności wychodzenia z domu i marnowanie czasu i pieniędzy na dojazdy na uczelnię. Innowacyjny program studiów został opracowany przez staranne dobrany zespół wykładowców, którzy mieli na uwadze przede wszystkim dobro studentów. Materiał można przyswajać w dowolnie wybranym miejscu i czasie.

Pytanie tylko, jaki kierunek będzie rokować na przyszłość i sprawi, że w oczach pracodawcy staniemy się „ciekawszym” partnerem do rozmów?Jednym z ciekawszych rozwiązań są studia podyplomowe Rachunkowość budżetowa i finanse publiczne. Słuchacze zostaną wyposażeni w aktualną wiedzę dotyczącą finansów i rachunkowości, zostaną także przygotowani do zarządzania finansami publicznymi i do rozwiązania wszelkich problemów, które są związane z księgami rachunkowymi, budżetami. Do programu zajęć zaliczają się: analiza finansowa, rewizja finansowa czy kontrola zarządcza. Studenci zostaną przygotowani do podjęcia pracy na stanowiskach związanych z finansowaniem i rachunkowością. Będą oni mogli przeprowadzać kontrole wewnętrzne. Absolwenci zdobędą kwalifikacje, które są konieczne do wykonywania zawodu związanego z działem księgowym oraz finansowaniem jednostek publicznych. Zapoznają się także z zagadnieniami dotyczącymi realizowania zamówień publicznych.

Studia podyplomowe Rachunkowość budżetowa i finanse publiczne są skierowane do osób, które ukończyły studia wyższe pierwszego lub drugiego stopnia i są zainteresowane pracą w różnych sektorach związanych z finansami publicznymi i rachunkowością. Po ukończeniu studiów absolwenci będą mogli także wziąć udział w różnych szkoleniach i kursach, które dodatkowo usystematyzują ich wiedzę.

Warto podkreślić, że Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego oferuje naukę zgodną z aktualnie obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Każdy absolwent otrzyma świadectwo, które potwierdza jego kwalifikacje i nadaje uprawnienia do podjęcia pracy we właściwym zawodzie.