Studia podyplomowe Prawo budowlane

studia podyplomowe prawo budowlane

Zaktualizowano dnia 27 lutego 2024

Jeżeli interesujesz się szeroko pojętym budownictwem, kształć się u nas! Studia podyplomowe z tego zakresu nie wymagają od Ciebie zaczynania i kończenia 5-letnich czy też 3-letnich studiów. Wystarczy zaledwie rok i trochę chęci do pracy, by dowiedzieć się więcej na temat Prawa budowlanego i inwestycyjnego. Dowiedz się, z czym wiąże się studiowanie tego kierunku, czego możesz się nauczyć w toku studiów i dla kogo dedykowane są takie studia. Zapraszamy do lektury!

Dla kogo są te studia?

Studia podyplomowe Prawo budowlane to wręcz idealny wybór dla każdego, kto chce poznać tajniki planowania przestrzennego. Pozwolą one dowiedzieć się nieco więcej na temat rozmaitych zagadnień prawnych związanych z inwestycjami budowlanymi oraz ich zgłaszaniem. Na takie studia powinny zdecydować się osoby, które:

 • mają relatywnie wąskie zainteresowania, studiowały wcześniej prawo i chciałyby specjalizować się w aspektach związanych z Prawem budowlanym;
 • chciałyby się przekwalifikować i szukają niepopularnej niszy dla siebie, w której zagrzeją miejsce na dłużej;
 • pracują w miejscach jakkolwiek związanych z budownictwem;
 • pracują w firmach muszących się stosować do Prawa budowlanego np. w biurach planowania przestrzennego;
 • interesują się budownictwem lub studiują budownictwo i przydatna im jest również wiedza z zakresu prawa.

SPRAWDŹ OFERTĘ I WYBIERZ KIERUNEK DLA SIEBIE, A NASTĘPNIE ZDOBĄDŹ UMIEJĘTNOŚCI CENIONE NA RYNKU PRACY!

Dlaczego warto postawić na studia podyplomowe prawo budowlane w WSKZ?

studia podyplomowe prawo budowlane

Prawo inwestycyjno – budowlane możesz studiować w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego, gdzie nauczysz się wszystkiego, co będzie Ci potrzebne w przyszłej pracy. Największą zaletą studiowania w WSKZ jest to, że uczyć możesz się wygodnie, przez Internet. Po ukończeniu studiów podyplomowych, w tym przypadku trwających dwa semestry, uzyskasz świadectwo zgodne z wymogami MEiN. Dzięki temu, że Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego jest zarejestrowana w rejestrze instytucji szkoleniowych, możesz pozyskać środki na naukę np. z Urzędu Pracy i w ten sposób sfinansować studia.

Czego się nauczysz na studiach z zakresu Prawa budowlanego?

W toku studiów omawiane będą między innymi zagadnienia związane z:

 • Prawem Ochrony Środowiska i Prawem Cywilnym;
 • Zamówieniami publicznymi i organizacją przetargów;
 • Robotami budowlanymi oraz ochroną zabytków;
 • Zarządzaniem projektami i organizowaniem ich obsługi administracyjnej;
 • Zagospodarowaniem przestrzennym, planowaniem ukształtowania terenu i zawieraniem umów z podwykonawcami;
 • Pozyskiwaniem środków unijnych na rozmaite przedsięwzięcia budowlane.

Po studiach będziesz mógł podejmować pracę w firmach budowlanych i deweloperskich, administracji państwowej czy nadzorze budowlanym. Oprócz tego będziesz mógł aktywnie uczestniczyć w procesach planowania przestrzennego czy inwestycji budowlanych.

studia podyplomowe prawo budowlane

Prawo budowlane i kierunki pokrewne

Częstym wyborem osób studiujących Prawo inwestycyjno-budowlane jest także Budownictwo. Połączenie tych kierunków ze sobą daje niemal gwarancję uzyskania wykształcenia na najwyższym poziomie w tej dziedzinie. Na budownictwie również omawia się Prawo Budowlane, jednak większy nacisk kładzie się wówczas na kwestie związane z rozmaitymi konstrukcjami, rysunkiem technicznym, projektowaniem czy BHP. Dzięki temu osoba specjalizująca się w Prawie budowlanym jest także w stanie oszacować, czy coś jest możliwe do wybudowania w rzeczywistości, czy też nie.