Psychologia w biznesie – co po tym kierunku studiów?

psychologia w biznesie studia

Zaktualizowano dnia 16 kwietnia 2024

Psychologiczny „wyścig zbrojeń” trwa na wielu poziomach w  firmach, które mierzą naprawdę wysoko. Jeśli jesteś uczniem szkoły średniej i chcesz podjąć przyszłościowe studia, które otworzą Ci drzwi do prestiżowej kariery lub aktywnie działasz w biznesie na stanowisku zarządczym i chcesz znacznie rozwinąć swoje kompetencje – studia psychologia w biznesie okażą się świetnym wyborem. Dlaczego?

Psychologia biznesu – na czym polega?

Efektywne zarządzanie i funkcjonowanie w szeroko rozumianym świecie biznesu wymaga od osób na stanowiskach decyzyjnych nie tylko odpowiedniej wiedzy i znajomości danej branży. Kluczowa okazuje się znajomość strategii i technik, dzięki którym można osiągnąć konkurencyjną przewagę. Biorąc pod uwagę szybki rozwój każdej z dziedzin oraz rosnącą liczbę podmiotów na każdym rynku, znaczenie psychologii w biznesie nieustannie rośnie.

Na czym polega psychologia biznesu? Otóż jest to dziedzina nauki, która bada zachowanie jednostek w warunkach biznesowych – zarówno pracowników, klientów, jak również producentów czy kadry menedżerskiej. Teoretyczne aspekty psychologii przełożone na warunki biznesowe pozwalają poprawić wydajność pracowników, jak również efektywność kadry zarządzającej.

Sprawdź studia pedagogiczne

Znaczenie psychologii w biznesie

Znaczenie psychologii w biznesie wzrasta ze względu na możliwość zrozumienia motywacji, emocji i zachowań zarówno klientów, jak również pracowników organizacji. Dzięki temu firma może tworzyć skuteczniejsze strategie marketingowe czy lepiej zarządzać komunikacją wewnętrzną. Znajomość psychologicznych aspektów biznesowych to ogromna wartość w kontekście produktywności i innowacyjności firmy.

Studia psychologia w biznesie – czy warto je podjąć? Świetny wybór w kontekście rozwoju zawodowego

Budowa długoterminowego sukcesu oraz przewagi konkurencyjnej na rynku jest na tyle uzależniona od znajomości psychologicznych aspektów biznesu, że coraz więcej osób decyduje się podjąć studia licencjackie Psychologia w biznesie i zarządzaniu oferowane przez naszą Uczelnię. Studia te są specjalnością w obrębie kierunku Psychologia I stopnia. Wybierając ten moduł specjalnościowy nauczysz się m.in.:

  • pozyskiwać kontrahentów,
  • zarządzać zespołem,
  • skutecznie negocjować i budować strategie biznesowe,
  • prowadzić szkolenia.

ZAPISZ SIĘ NA STUDIA LICENCJACKIE I ZDOBĄDŹ WYKSZTAŁCENIE Z ZAKRESU PSYCHOLOGII W BIZNESIE

Dawka niezwykle cennej wiedzy przyda Ci się m.in. jako właścicielowi firmy, na stanowisku menedżera lub lidera zespołu. 

Psychologia w biznesie i zarządzaniu – program studiów

Zapisując się na studia licencjackie Psychologia możesz wybrać moduł specjalnościowy „Psychologia w biznesie i zarządzaniu”, dzięki czemu od czwartego semestru program zostanie wzbogacony o zagadnienia z tego zakresu. W trakcie nauki poznasz m.in.:

  • Komunikację w biznesie – pozwoli Ci poznać najważniejsze aspekty budowania relacji z interesariuszami wewnętrznymi oraz zewnętrznymi,
  • Psychologię marketingu – dzięki niej poznasz potrzeby, postawy i motywacje konsumentów,
  • Zarządzanie zmianą – to zagadnienie pozwoli Ci zrozumieć procesy w organizacji oraz w jej otoczeniu, a także potrzeby dokonywania zmian w obliczu różnych sytuacji,
  • Psychologię podejmowania decyzji – decyzyjność to kluczowy aspekt na stanowiskach zarządczych, dlatego bardzo ważne jest zapoznanie się z psychologicznymi aspektami tego procesu,
  • Stres i dysfunkcje w organizacji – w trakcie nauki poznasz zagrożenia związane z zarządzaniem kapitałem ludzkim w firmie oraz skuteczne metody na walkę z negatywnymi zjawiskami.
psychologia w biznesie

Studia psychologia w biznesie – co po tym?

To tylko jedne z wielu zagadnień, które pojawiają się w rozbudowanym programie studiów. Szeroka wiedza teoretyczna oraz praktyczne umiejętności zdobyte w trakcie obowiązkowych praktyk zawodowych umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu różnych miejscach. Jeśli zastanawiasz się w kontekście studiów Psychologia w biznesie co po tym możesz robić, odpowiedzi jest wiele. Możesz znaleźć zatrudnienie m.in.:

  • w działach HR, marketingu oraz sprzedaży,
  • w agencjach reklamowych oraz PR,
  • jako lider lub menedżer zespołu w firmie,
  • w obsłudze klienta.

Wiedzę zdobytą w trakcie studiów możesz również wykorzystać prowadząc własną działalność jako doradca biznesu lub wdrożyć poznane techniki do swojego przedsiębiorstwa wpływając realnie na jego rozwój. Zapisz się na studia licencjackie Psychologia, wybierz specjalność Psychologia w biznesie i zarządzaniu i zastosuj w praktyce zdobytą wiedzę w wielu perspektywicznych obszarach.