Psychologia pozytywna – naucz się poprawiać jakość życia

Zaktualizowano dnia 11 kwietnia 2024

Odnalezienie wewnętrznego szczęścia to dla większości społeczeństwa jeden z najważniejszych celów. Jak się jednak okazuje, nie jest to wcale takie proste, o czym świadczy dynamiczny rozwój psychologii pozytywnej, a także coraz większe zainteresowanie usługami specjalisty pracującego w tym obszarze. Jeśli planujesz podjąć studia z psychologii i zastanawiasz się nad kierunkiem zawodowego rozwoju, psychologia pozytywna to świetny wybór. Dlaczego? 

Psychologia pozytywna – co to takiego?

Szczęście i satysfakcja z życia to stan, do którego dąży każdy z nas. I choć jest to pojęcie względne i wszyscy posiadamy własną definicję wewnętrznego spełnienia, można wyszczególnić kilka sfer, o które należy zadbać, aby uwolnić swój potencjał. Sfery te bada psychologia pozytywna, czyli stosunkowo nowy nurt w psychologii koncentrujący się na wzmacnianiu ludzkiego potencjału i badaniu źródeł szczęścia.

W odróżnieniu od klasycznej psychologii, nastawionej na diagnostykę i leczenie zaburzeń, psychologia pozytywna koncentruje się na dążeniu do budowania oraz rozwijania zdolności poprzez skierowanie uwagi m.in. na:

  • kreatywność,
  • humor,
  • mądrość,
  • inteligencję emocjonalną.
Sprawdź studia pedagogiczne

Psychologia pozytywna – studia, które przygotują Cię do pracy

Żyjemy w czasach, w których dominuje trend dbania zarówno o własne ciało, jak również umysł. Aby piąć się na szczyt kariery zawodowej, sportowej czy osiągnąć idealny balans w życiu prywatnym i rodzinnym, coraz więcej osób decyduje się na pomoc fachowców, którzy pomogą w rozwoju sfer odpowiedzialnych za rozwój osobistego potencjału

Jeśli jesteś uczniem klasy maturalnej i chcesz podjąć studia, które zagwarantują Ci wykształcenie umożliwiające pomoc innym, a także rozwój własnych kompetencji interpersonalnych, Psychologia – studia licencjackie oferowane przez naszą Uczelnię okażą się świetnym wyborem. Ogromną zaletą kształcenia jest możliwość wyboru jednej z wielu specjalności, dzięki której od czwartego semestru możesz zdobywać wiedzę z konkretnego obszaru psychologii.

Psychologia pozytywna – studia z rozbudowanym programem

Wybierając jako specjalność “Psychologię pozytywną”, studia licencjackie od czwartego semestru zostaną wzbogacone o wiele bardzo interesujących przedmiotów. W module specjalnościowym znajduje się m.in.:

  • Psychologia pozytywnego myślenia – pozwoli Ci poznać psychologiczne aspekty działań wpływających na pozytywne myślenie,
  • Inteligencja emocjonalna – dzięki temu zagadnieniu poznasz znaczenie osobistych kompetencji człowieka, które wpływają na jakość i poziom życia,
  • Psychologia kliniczna – dzięki niej poznasz psychologiczne mechanizmy zaburzeń osobowości,
  • Mindfulness w organizacji i zarządzaniu – pozwoli Ci poznać nowatorską koncepcję uważności, którą można wykorzystać w miejscu pracy,
  • Psychologia pozytywna w edukacji – dzięki niej poznasz skuteczne metody na zwiększenie potencjału w procesie kształcenia, które można wykorzystać m.in. w pracy z uczniami.
psychologia pozytywna

Jaka praca po psychologii pozytywnej? Trener psychologii pozytywnej

To jedne z wielu przedmiotów, które znajdują się w programie studiów. Kompleksowa wiedza pozwoli Ci podjąć pracę w wielu różnych miejscach – jako trener psychologii pozytywnej możesz pracować m.in. w:

  • przedsiębiorstwach zatrudniających wielu pracowników,
  • firmach coachingowych oraz szkoleniowych,
  • szkołach i innych placówkach oświatowych (po spełnieniu dodatkowych wymogów),
  • gabinetach i poradniach psychologicznych.

ZAPISZ SIĘ NA STUDIA LICENCJACKIE I ZDOBĄDŹ WIEDZĘ Z ZAKRESU PSYCHOLOGII POZYTYWNEJ

Jak widać studia z psychologii pozytywnej to same pozytywy w postaci rozbudowanego programu, a także wykształcenia przygotowującego do perspektywicznego zawodu, w którym głównym zadaniem jest poprawa jakości życia innych osób. Zapisz się na licencjat z psychologii i wybierz Psychologię pozytywną jako swoją specjalność!

Warto zaznaczyć, że uprawnienia do pracy jako psycholog posiada osoba legitymująca się tytułem magistra psychologii. Dlatego jeśli planujesz pracę w szpitalach lub gabinetach, musisz dodatkowo ukończyć studia II stopnia z psychologii. W przypadku stanowiska nauczyciela psychologa niezbędne będzie uzyskanie również przygotowania pedagogicznego – możesz je zdobyć zapisując się na studia podyplomowe „Przygotowanie pedagogiczne dla psychologów”.