Nowe studia Patologie społeczne i ochrona ofiar: sposób na pracę, w której pomaga się innym

studia licencjacie patologie społeczne

Pomoc innym osobom jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących działań, które przynosi osobistą radość i jednocześnie realną wartość społeczną. Ty również chcesz znaleźć pracę, która pozwoli Ci poczuć, że Twoje codzienne zadania wpływają na poprawę jakości życia innych? Nowe studia „Patologie społeczne i ochrona ofiar” dostępne w ofercie naszej Uczelni pozwolą Ci zdobyć wiedzę i umiejętności do aktywnego wspierania ofiar przemocy, uzależnień czy wykluczenia społecznego. Zobacz, czego dowiesz się w toku kształcenia.

Pomaganie ludziom – praca, która wymaga odpowiednich umiejętności

Wspieranie innych osób jest bardzo szlachetnym gestem, jednak wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności, aby podejmowane działania okazały się skuteczne oraz bezpieczne dla potrzebujących osób. Jeśli interesuje Cię profesjonalne pomaganie ludziom, praca wykonywana na każdym stanowisku będzie wymagała od Ciebie znajomości identyfikacji sytuacji kryzysowych, a także efektywnej i bezpiecznej interwencji.

Nowe studia „Patologie społeczne i ochrona ofiar”, znajdujące się w naszej ofercie, wyposażą Cię w niezbędne umiejętności, dzięki którym będziesz mógł wspierać ofiary przemocy domowej oraz innych form nadużyć. Program kształcenia obejmuje zagadnienia, dzięki którym rozwiniesz empatię, komunikację interpersonalną oraz zarządzanie stresem.

Sprawdź studia licencjackie

Studia patologie społeczne i ochrona ofiar – teoretyczna baza wiedzy

Realizacja codziennych zadań, które pozwolą Ci mieć realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa, wymaga również merytorycznego przygotowania z wielu ważnych dziedzin. Studia zadbają o twoją wiedzę, a zagadnienia zawarte w programie pozwolą Ci m.in.:

  • poznać system wsparcia dla ofiar;
  • zrozumieć najważniejszy zakres prawa karnego oraz cywilnego, który dotyczy przestępstw i interwencji w sytuacjach patologii społecznych;
  • skutecznie zarządzać w ramach interwencji kryzysowej i współpracować z odpowiednimi organami;
  • w prawidłowy sposób identyfikować formy patologii społecznych i reagować na przemoc domową, uzależnienia czy wykluczenie społeczne.
studia patologie społeczne

W trakcie nauki poznasz wiele przydatnych zagadnień, w tym m.in. prawo karne materialne i procesowe, prawo wykroczeń, psychologię sądową czy problematykę uzależnień. W programie znajdują się także zagadnienia z zakresu wiktymologii, programów pomocowych dla ofiar czy praw człowieka.

Dla kogo są te studia? Zobacz, czy jesteś idealnym kandydatem

Praca, w której pomaga się innym, wymaga odpowiedniego podejścia i posiadaniu kilku kluczowych cech, które sprawią, że proces ten będzie przebiegał skutecznie. Zarówno podczas realizacji studiów, jak i podczas wykonywania codziennych zadań na jednym ze stanowisk, kluczowa okaże się:

  • empatia – pozwala zrozumieć potrzeby i emocje osób, które są ofiarami patologii społecznych;
  • silne poczucie sprawiedliwości – motywuje do walki o prawa ofiar, a także do podejmowania działań na rzecz poprawy ich sytuacji życiowej;
  • chęć niesienia pomocy innym – to podstawa w kontekście determinacji i zaangażowania podczas poszukiwań najlepszych rozwiązań dla osób, które są dotknięte problemami społecznymi;
  • zdolność do pracy w trudnych sytuacjach – pozwala zachować spokój i działać skutecznie nawet w obliczu traumatycznych wydarzeń, kryzysów i skomplikowanych problemów.

Praca, w której pomaga się innym – poznaj perspektywy po studiach

Studia licencjackie „Patologie społeczne i ochrona ofiar” to rozbudowany program studiów, który pozwoli Ci zdobyć szereg cennych umiejętności z zakresu negocjacji, mediacji, analizy psychologicznej oraz zarządzania kryzysowego. W połączeniu ze wszechstronną wiedzą na temat technik interwencji oraz metod wsparcia ofiar staniesz się specjalistą pożądanym na rynku pracy.

CHCESZ ZACZĄĆ PRACĘ, KTÓRA POZWOLI CI POMAGAĆ INNYM W TRUDNYCH SYTUACJACH? ZAPISZ SIĘ NA STUDIA LICENCJACKIE I ZDOBĄDŹ NIEZBĘDNE PRZYGOTOWANIE

Po ukończeniu studiów uzyskasz tytuł licencjata oraz dyplom honorowany w całej Unii Europejskiej, dzięki czemu z łatwością potwierdzisz posiadane kompetencje przyszłemu pracodawcy. Pracę, w której pomaga się innym, możesz znaleźć z takim przygotowaniem m.in. w:

  • centrach interwencji kryzysowej;
  • ośrodkach pomocy społecznej;
  • instytucjach publicznych, które zajmują się problemami rodzin;
  • szkołach i placówkach edukacyjnych, które realizują różne programy profilaktyczne.

Atrakcyjną ścieżką zawodową jest również podjęcie pracy jako specjalista ds. polityki społecznej w sektorze publicznym, gdzie będziesz odpowiedzialny m.in. za opracowywanie i wdrażanie programów społecznych oraz współpracę z organizacjami i instytucjami. 

Studia „Patologie społeczne i ochrona ofiar” to specjalność w obrębie kierunku Kryminalistyka. Zobacz, jakie inne perspektywy czekają na absolwentów.

Zapisz się na studia, które otworzą Ci drzwi do osobistego i zawodowego rozwoju oraz pozwolą realnie wpływać na poprawę życia osób w trudnych sytuacjach.