Nowe studia: Detektywistyka. Nie tylko dla miłośników seriali kryminalnych

studia detektywistyka

Jeden z popularnych seriali zainspirował Cię do pracy jako detektyw? A może upatrujesz swoich szans w branży przez fascynację literaturą kryminalną? Bez względu na to, z jakiego powodu zamierzasz rozpocząć pracę w zawodzie, priorytetem jest twoje przygotowanie do realizacji zadań. O ten aspekt zadbają nowe studia „Detektywistyka oraz ochrona osób i mienia”, które rozpoczniesz na naszej Uczelni. Zobacz, w jaki sposób możesz przekształcić swoją fascynację w profesjonalne umiejętności.

Co oferują studia „Detektywistyka oraz ochrona osób i mienia”?

Jeśli chcesz obrać interesujący i perspektywiczny kierunek, detektywistyka jest dziedziną, która odgrywa coraz większą rolę w systemie porządku publicznego oraz bezpieczeństwa. Dzięki temu umiejętności z zakresu prawa oraz procedur bezpieczeństwa są niezwykle pożądane na rynku pracy, a dla Ciebie okażą się niezbędne do skutecznej realizacji zadań w ramach procesu dochodzeniowo-śledczego.

Zdobędziesz kluczowe kompetencje

Studia magisterskie „Detektywistyka oraz ochrona osób i mienia”, które zrealizujesz na naszej Uczelni, pozwolą Ci zdobyć przygotowanie z zakresu prewencji przestępczości, a także skutecznych metod walki z tym negatywnym zjawiskiem. Program to połączenie teoretycznych zagadnień dotyczących nowoczesnych technologii oraz narzędzi stosowanych w pracy detektywa, a także praktycznej wiedzy, dzięki której nauczysz się m.in.:

  • analizy miejsc przestępstw;
  • identyfikacji śladów;
  • zabezpieczenia dowodów;
  • profilowania przestępców.

ZAPISZ SIĘ NA STUDIA MAGISTERSKIE I ZDOBĄDŹ PRZYGOTOWANIE DO PRACY PEŁNEJ CIEKAWYCH WYZWAŃ

Poznasz interesujące zagadnienia

Program oferowanych przez nas studiów zawiera wiele interesujących i przydatnych bloków tematycznych, w tym m.in.:

  • Psychologia kryminalistyczna;
  • Typologia przestępstw;
  • Prawo karne;
  • Psychologia śledcza;
  • Obserwacja i kontrobserwacja.

Dla kogo dedykowane są studia detektywistyka?

Atrakcyjne możliwości poprowadzenia swojej ścieżki zawodowej sprawiają, że w kontekście rozwoju to dla wielu osób odpowiedni kierunek. Detektywistyka to świetna propozycja, jeśli jesteś osobą z analitycznym umysłem, która świetnie radzi sobie w sytuacjach stresowych. Zarówno w trakcie nauki, jak i podczas wykonywania codziennych zadań przyda się również zainteresowanie prawem, porządkiem publicznym oraz pracą śledczą.

magisterskie studia detektywistyka

Program studiów został stworzony nie tylko z myślą o fanach literatury i filmów kryminalnych, ale także o wszystkich zainteresowanych aktywnym przyczynianiem się do poprawy bezpieczeństwa społecznego.

Detektywistyka – otwiera drzwi do wielu ścieżek kariery

Naturalną ścieżką kariery po studiach jest oczywiście praca w jednym z biur detektywistycznych, w których będziesz pomagać klientom rozwiązywać ważne dla nich sprawy. Szerokie spektrum wiedzy pozwoli Ci jednak realizować się również w innych miejscach, np. w:

  • służbach mundurowych;
  • instytucjach rządowych i samorządowych;
  • organizacjach zajmujących się prawami człowieka bądź pomocą ofiarom przestępstw;
  • firmach ochroniarskich.

W każdym z tych miejsc możesz liczyć na pracę pełną wyzwań i satysfakcji z pomocy w ważnych postępowaniach. Więcej o tym, jak wygląda praca w zawodzie, przeczytasz w naszym artykule „Jak zostać detektywem? Wybierz studia kryminalistyczne”.

Sprawdź studia z kryminologii

Atutem atrakcyjne zarobki

Karierę prywatnego detektywa podejmuje stosunkowo niewiele osób, dzięki czemu zarobki na takich stanowiskach w wielu przypadkach są wyższe niż średnia krajowa. Specjaliści rozliczają się najczęściej na podstawie godzin poświęconych na daną sprawę – stawka za każdą z nich może wynieść nawet 250 zł. Wynagrodzenie jest więc kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że zdecydowanie warto zdobyć niezbędne przygotowanie do pracy w zawodzie.

Detektywistyka oraz ochrona osób i mienia to droga do ekscytującej i etycznie ważnej kariery. Zapisz się na studia magisterskie i zdobądź wiele kluczowych umiejętności, jak analiza ryzyka czy techniki negocjacyjne, które będą miały znacznie dla kształtowania bezpieczeństwa publicznego.