Najczęściej wybierana praca przez studentów administracji

studia administracja

Zaktualizowano dnia 23 listopada 2022

Administracja to słowo, które przywołuje na myśl wiele skojarzeń – wiąże się ono z organami władzy, zarządzaniem, budynkiem instytucji itp. Tak samo jest ze studiowaniem administracji. Dlatego, zanim rozpocznie się kształcenie, warto zapoznać się ze specjalizacjami, jakie są oferowane. Dzięki temu student wybierze odpowiedni dla siebie  kierunek nauki. W dalszej części artykułu odpowiemy na pytania dotyczące możliwości po kierunku administracja, studia – czy warto wybrać naukę online oraz jaki tytuł zawodowy się po nich otrzymuje, a także omówimy program nauczania.

Jaki otrzymuje się tytuł zawodowy po administracji?

Otrzymany tytuł zawodowy po administracji zależy od stopnia studiów, który się kończy. Po pierwszym z nich jest to licencjat, a po drugim – magister. Odpowiedni tytuł zawodowy po administracji potwierdzony i udokumentowany zostaje na dyplomie ukończenia studiów.

baner: studia administracja online

Wybierając kształcenie zdalnie, nie musisz martwić się o jego autentyczność, ponieważ jest on uznawany w krajach UE w taki sam sposób, co dokument potwierdzający ukończenie studiów w trybie tradycyjnym. Dyplom nie zawiera informacji o tym, że studia odbywały się w sposób zdalny, ponieważ klasyfikuje się je po prostu jako studia niestacjonarne.

Administracja – przedmioty przewidywane przez program

Na studiach administracyjnych przedmioty – podczas pierwszych trzech semestrów – dobrane są w taki sposób, aby studenci mogli zapoznać się z teoretycznymi podstawami kształcenia w tej dziedzinie. Dlatego też w tym czasie odbywają się zajęcia, które umożliwiają zrobienia rozeznania w nauce, jaką jest administracja. Dzięki temu studenci mają podstawy ku temu, aby zdecydować się na konkretną specjalizację zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i możliwościami.

W związku z tym na kierunku administracja przedmioty przewidywane na pierwszy rok nauki dotyczą podstaw: ekonomii, socjologii, filozofii z elementami etyki, organizacji i zarządzania oraz prawoznawstwa. Ponadto student przyswoi zagadnienia odnoszące się do prawa: administracyjnego, karnego, pracy i ubezpieczeń, gospodarczego oraz praw człowieka. Dodatkowo zapozna się z zasadami BHP, technologiami informacyjnymi, praktyką zawodową i nie tylko. Na administracji przedmioty przewidziane na dalsze lata nauki zależą od wybranej specjalizacji.

Możliwości pracy po kierunku administracja

Podczas studiów na kierunku administracja zdobywa się wszechstronną wiedzę z dziedzin związanych ze sprawami administracyjnymi, co potwierdza ww. opis programu. Daje to możliwość zatrudnienia się w różnorodnych miejscach i na wielu stanowiskach. Dlatego też absolwent tego kierunku może podjąć pracę m.in. w: przedsiębiorstwach, urzędach, organizacjach rządowych lub pozarządowych, organizacjach zajmujących się sprawami UE.

Trudno jest jednoznacznie określić, które miejsce zatrudnienia jest najczęściej wybierane przez studentów. Jest to zależne od zapotrzebowania na rynku pracy, miejsca zamieszkania, a także własnych oczekiwań i predyspozycji. 

Nauczanie zdalne na kierunku administracja. Studia – czy warto wybrać taką formę kształcenia wyższego?

Studia administracja online umożliwiają studentowi kształcenie w wygodny sposób. Potrzebne jest mu jedynie urządzenie z dostępem do Internetu, co wpływa na to, że sam wybiera miejsce, w którym będzie się uczył. To pozwoli mu zaoszczędzić czas i koszty związane z dojazdami

Ponadto nauka zdalna wpływa na kształtowanie sprawnego poruszania się w przestrzeni internetowej, a tak wykorzystywania cyfrowych i nowoczesnych narzędzi e-learningowej. Współcześnie jest to bardzo przydatna umiejętność ze względu na dynamiczny rozwój technologii i cyfryzacji.

Należy podkreślić, że studia administracja, prowadzone na naszej uczelni w sposób zdalny, nie odbiegają jakością od tradycyjnej nauki. Student ma możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w ciekawy sposób dzięki wykwalifikowanej kadrze naukowo-dydaktycznej. Dlatego też warto zdecydować się na podjęcie nauki w sposób zdalny.