Jak wybrać studia podyplomowe z psychologii?

Jak wybrać studia podyplomowe z psychologii?

Psychologia jest szeroką nauką, która zajmuje się analizowaniem mechanizmów ludzkich zachowań, procesów myślowych, emocji, a także wpływu otoczenia na jednostkę. Choć tak dużo wiadomo o umyśle człowieka, nadal pojawiają się nowe aspekty badań, a co za tym idzie nowe specjalizacje w obszarze nauk psychologicznych. Z uwagi na to, że jest to niezwykle ciekawa i perspektywiczna dziedzina, psychologia cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy kończą liceum i wybierają studia wyższe. Wielu z nich postanawia zgłębić swoja wiedzę z innych specjalizacji i wybiera studia podyplomowe z psychologii. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego posiada w swojej ofercie ponad 60 kierunków z tego zakresu.

Psychologia kliniczna

Ten kierunek poleca się przede wszystkim słuchaczom, którzy są zainteresowani analizą podstaw zachowania człowieka pod kątem biologicznym i wiążą swoją przyszłość pracując z chorymi np. w szpitalu psychiatrycznym. W ofercie WSKZ znajdują się poniższe kierunki z tego zakresu:

Psychologia społeczna

Dział społeczny skierowany jest dla słuchaczy, którzy są zainteresowani zachowaniem człowieka w grupie społecznej. Kierunki z tego obszaru analizują zjawiska społeczne, co jest przydatne w wielu różnych dziedzinach.

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego oferuje kierunki:

Psychologia sportu

Choć na wyniki sportowe wpływają w głównej mierze umiejętności, konsekwencja oraz czas poświęcony na treningi, ogromny wpływ na kondycję sportowca ma także psychika. Studia te poruszają aspekty psychologiczne, które przekładają się na rezultaty osiągane przez sportowców – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

Uczelnia posiada w swojej ofercie wiele przyszłościowych kierunków z tego zakresu:

Sprawdź kierunek studiów podyplomowych

Psychologia biznesu i ekonomii

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa wiąże się z wieloma trudnościami w kwestiach odpowiedniego zarządzania, tak aby firma przynosiła zyski i nieustannie się rozwijała. Dlatego też niezmiernie ważne jest odpowiednie podejście do wielu aspektów, które mają realny wpływ na bilans danej spółki. Aspekty psychologiczne, podobnie jak w sporcie, odgrywają również bardzo ważną rolę.

WSKZ posiada studia podyplomowe na kierunkach:

Psychologia sądowa

Słuchacze, którzy są zainteresowani psychologicznymi aspektami mającymi wpływ na przebieg rozpraw powinni wybrać jeden z poniższych kierunków:

Psychologia zwierząt

Zapaleni miłośnicy zwierząt z pewnością nie raz zastanawiali się, co skrywa psychika ich pupila. W dobie popularyzacji behawiorystów zwierzęcych, rośnie zainteresowanie tematyką psychologii zwierząt. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na osoby posiadające wiedzę z tego zakresu, uczelnia oferuje studia podyplomowe na kierunku:

Psychologia w marketingu

Wiele czynników wpływa na to, że podejmujemy decyzję o zakupie danego produktu czy usługi. Słuchacze zainteresowani poznaniem wielu interesujących technik psychologicznych wykorzystywanych w marketingu i reklamie powinni wybrać:

Psychologia w problemach społecznych

Statystyki uwzględniające rozbite rodziny czy osoby, które borykają się z różnego rodzaju uzależnieniami nie napawają optymizmem. Z tego względu psychologia od wielu lat bada psychologiczne aspekty konfliktów rodzinnych, a także kwestii związanych z fizycznym i psychicznym uzależnieniem. Słuchaczom zainteresowanym tym obszarem uczelnia oferuje:

To tylko wybrane kierunki, które znajdują się w ofercie Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego. Na stronie psychologia studia znajdziesz pełną listę studiów podyplomowych z obszaru psychologii.