Integracja sensoryczna z terapią ręki kwalifikacje

Zaktualizowano dnia 22 października 2024

Więcej na temat studiów znajdziesz na stronie kierunku Integracja sensoryczna z terapią ręki.

Eksperci, poruszając tematykę różnych zaburzeń obecnie wykrywanych u dzieci alarmują, że najlepsze efekty terapeutyczne osiąga się, jeśli terapia rozpoczęta jest już od jak najwcześniejszego wieku dziecka. Często to nawet osoby pracujące w przedszkolach zauważają, że dziecko nie integruje się z pozostałymi maluchami, albo w inny sposób się rozwija. Obserwacja takich zmian prowadzi do konsultacji z rodzicami. Być może dziecko będzie musiało mieć wdrożoną terapię sensoryczną, aby się lepiej rozwijać. Dzięki temu, że nauczyciel przedszkolny szybko zauważył odstępstwa od normy, efekty terapii u tak małego pacjenta mogą być natychmiastowe.

Dlatego też w wielu przedszkolach i szkołach zatrudnia się nauczycieli, którzy mają specjalne kwalifikacje pedagogiczne. Podczas obserwacji mogą zauważyć, które dzieci rozwijają się prawidłowo, a które będą potrzebować pomocy. Także chętnie zatrudniane są osoby, które mają kwalifikacje do prowadzenia zajęć edukacyjnych z dziećmi. O jakich kwalifikacjach mowa? Jeżeli masz już wykształcenie pedagogiczne lub pracujesz w roli nauczyciela, to najlepsze będą dla Ciebie Integracja sensoryczna z terapią ręki kwalifikacje. Pomogą Ci one nie tylko zdobyć lepszą pracę, ale też pracować z dziećmi i młodzieżą, które mają większe potrzeby. Wiąże się to z profesjonalnym wsparciem w ramach nauki i socjalizacji.

Jak zdobyć integracja sensoryczna z terapią ręki kwalifikacje?

Jeśli chcesz pracować w roli terapeuty integracji sensorycznej albo po prostu wykorzystywać tę fachową wiedzę prowadząc zajęcia z dziećmi i młodzieżą, musisz odpowiednio wybrać własną ścieżkę kształcenia. Wymagane do pracy uprawnienia zawodowe możesz zdobyć w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Na tej Uczelni studiuje się w ramach studiów podyplomowych online. Kierunek integracja sensoryczna z terapią ręki przeznaczony jest dla kadry pedagogicznej, terapeutów, psychologów, nauczycieli, fizjoterapeutów i logopedów. A także dla rodziców, którzy chcą w domu pracować z dzieckiem, aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki terapeutyczne. Program nauczania na tym kierunku jest ułożony tak, aby spełniał wymagania rynku pracy. Dlatego po tych studiach również nauczyciele mogą uzyskać kwalifikacje pozwalające objąć opieką dodatkowe osoby, które potrzebują większej uwagi.

Niebywałą zaletą studiów na tej Uczelni jest możliwość nauki online. Rodzice czy zapracowani nauczyciele mogą więc się dokształcać w wolnych chwilach i podnosić swoją wiedzę. Ucząc się w ten sposób, łatwiej jest też wykorzystywać wiedzę, którą na bieżąco zdobywamy na studiach. Takie nauczanie jest wygodne i praktyczne dla każdej osoby zainteresowanej rozwojem osobistym.